لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۱

فرمانده نيروهای آمريکا در عراق: وضع عراق در دو سال گذشته بدتر شده است


فرمانده پیشنهادی جدید نیروهای آمریکا در عراق می گوید وضع در کشور در دو سال گذشته، بدتر شده ، اما "نومید کننده" نیست.

ژنرال دیوید پترائوس، که پرزیدنت بوش او را به این مقام برگزیده است، امروز در جلسه کمیته نیروهای مسلح سنا گفت افزایش سطح خشونت ، پیشرفت، به ویژه در بغداد را بسیار دشوار ساخته است. با این حال، او گفت استراتژی جدید برای عراق که رئیس جمهوری در اوائل ژانویه اعلام کرد، شانس موفقیت دارد.

ژنرال "پترائوس" گفت این استراتژی بر تامین امنیت برای مردم در بغداد و نقاط دیگر تمرکز خواهد داشت. او با یاد آوری این نکته که چنین کاری دشوار خواهد بود و روزهای سختی در پیش است، مردم امریکا را به شکیبائی فراخواند.

در این میان، ارتش آمريکا در عراق می‌گوید در جریان عملیاتی که بامداد امروز در بغداد و در شهر حدیثه صورت گرفت، دست کم ۱۶ تروریست کشته شدند و سربازان ۱۰ مظنون را دستگیر کردند.

در بغداد، به گفته مقامات عراقی، در انفجار دو اتومبیل بمب گذاری شده، دست کم سه تن جانسپردند. در شهر موصل در تیراندازی بین پلیس و شورشیان پنج پلیس عراقی از پای در آمدند.

ارتش آمریکا می گوید سه سرباز دیگر امریکائی در حوادث جداگانه کشته شدند.

در همين حال، دفتر امور پناهندگان سازمان ملل متحد میگوید افراد مسلح ملبس به یونیفورم پلیس عراق ۱۷ فلسطینی را از آپارتمانهای خود در بغداد ربودند. ۱۵هزار فلسطینی پناهنده در عراق شدیدأ هدف حملات شورشیان قرار دارند.

از سوی دیگر، یک مقام سفارت ایران در بغداد گزارش رسانه های عربی مبنی بر یورش امروز نیروهای عراقی و آمریکایی به سفارت را تکذیب کرد.

XS
SM
MD
LG