لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۶

سنيوره از مردم لبنان خواست دعوت اپوزيسيون به اعتصاب را ناديده بگيرند


فؤاد سنيوره نخست وزير لبنان از مردم کشور خود خواسته است درخواست اپوزيسيون لبنان در مورد برگزاری يک اعتصاب عمومی را ناديده بگيرند.

آقای سنيوره که امروز دوشنبه در بيروت با خبرنگاران صحبت می کرد، اظهار داشت مردم بايد نسبت به نيروهای امنيتی اعتماد داشته باشند و بدانند که اين نيروها امنيت افرادی را که در اعتصاب فردا، سه شنبه، شرکت نمی کنند، تضمين خواهند کرد.

نخست وزير لبنان همچنين اظهار داشت آماده است که برخی از درخواست های اپوزيسيون را انجام دهد، اما هرگز اختيار نقض تصميمات دولت را به اپوزيسيون واگذار نخواهد کرد.

اپوزيسيون لبنان به رهبری گروه شيعه حزب‌الله در کوششی برای وادار ساختن دولت لبنان به تقسيم قدرت، خواستار برگزاری اعتصاب و تظاهرات گسترده ای شده است. اپوزيسيون همچنين نسبت به تصميم نخست وزير لبنان در مورد شرکت در کنفرانس هفته جاری کمک کنندگان بين‌المللی در پاريس اعتراض دارد.

انتظار می رود که کمک کنندگان غربی در اين کنفرانس پرداخت ميلياردها دلار به لبنان را مورد تصويب قرار دهند، اما انجام اصلاحات اقتصادی دشواری را در لبنان نيز احتمالا خواستار خواهند شد.

اپوزيسيون از ماه دسامبر گذشته تاکنون در برابر دفاتر کار نخست وزير لبنان اردو زده است و خواستار استعفای او است. روياروئی اپوزيسيون با دولت لبنان، سياستمداران اين کشور را در دو قطب مخالف قرار داده است. شيعيان لبنان به حمايت ازحزب‌الله که از سوريه طرفداری می کند، برخاسته اند و مسلمانان اهل تسنن از آقای سنيوره که خود يک سنی و هوادار غرب است، حمايت می کنند.

XS
SM
MD
LG