لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۴

ژنرال آمريکائی در مورد تغيير در ساختار ارتش کره جنوبی هشدار داد


فرمانده نظامی سازمان ملل متحد در کره جنوبی ميگويد اگر سئول برنامه تغيير در ساختار ارتش خود را به اجرای بگذارد، نيروهای وی ممکن است نتوانند قادر به حفظ آتش بسی باشند که به جنگ کره پايان داده است.

ژنرال آمريکائی بی بی بل B.B. Bell اين هشدار را امروز در يک کنفرانس خبری در سئول داد. اشاره ژنرال بل به برنامه کره جنوبی برای پس گرفتن فرماندهی بر نيروهای خود از ارتش آمريکا در ايام جنگ بود.

ژنرال بل گفت برنامه تغيير در ساختار ارتش کره جنوبی بدان معناست که نيروهای سازمان ملل متحد بعد از اين نيروهای رزمی کره جنوبی را در اختيار نداشته باشند. ژنرال بل افزود اگر مسئله حل نشود غير ممکن است که نيروهای سازمان ملل متحد بتوانند توانائی حفظ آتش‌بس را داشته باشند.

کره شمالی در نزديکی محدوده‌ای غير نظامی، که دو کره را از هم جدا ميکند، نيروی بزرگی دارد. ژنرال بل ميگويد سازمان ملل متحد بهتر است فعلا که صلح برقرار است نيروهای خود را در کره جنوبی تجديد سازمان بدهد زيرا هرگونه بحرانی می‌تواند بسرعت به عملياتی رزمی مبدل شود.

کره جنوبی يکی از شانزده کشور تامين کننده سرباز برای نيروی سازمان ملل متحد است که بر اجرای آتش‌بس سال ۱۹۵۳ با کره شمالی نظارت دارد.

XS
SM
MD
LG