لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۱

سی و چهار هزار غير نظامی عراقی درخشونت های سال گذشته کشته شدند


مقامات عراقی ميگويند در يک حمله بمبی به يک محله شيعه نشين در بغداد، پانزده نفر کشته و بيش از سی نفر مجروح شده اند. انفجار، امروز در يک بازار در شهرک صدر در حومه بغداد رخ داد.

پليس عراق پيشتر از کشته شدن دست کم هشت نفر در انفجار ناشی از يک حمله انتحاری در نزديکی يک پاسگاه پليس در شهر شمالی کرکوک کشته، و مجروح شدن چهل نفر ديگر خبر داده بود.به گزارش مقامات، دست کم چهار مامور پليس جزو کشته شدگان بودند.

در جنوب عراق نيز شليک خمپاره به يک محله مسکونی در شهر اسکندريه يک زن را کشت. در همين شهر مقامات از پيدا شدن جسد يک مامور پليس خبر دادند که خفه شده بود.

خشونت های امروز در پی حملاتی رخ ميدهد که ديروز در بغداد و حومه آن بيش از صد کشته بجا گذاشت. مهلک ترين حمله، از طريق دو بمب گذاری در مقابل دانشگاه رخ داد که هفتاد نفر را کشت و بيش از صد نفر را مجروح کرد.

نوری المالکی نخست وزير عراق حمله را به افرادی نسبت داد که وی از آنها به عنوان تروريست ها و صدامی ها ياد ميکند.

در همين حال ارتش آمريکا ميگويد نيروهای ائتلاف بيست و هشت مظنون تروريست را امروز در جريان حملاتی در نقاط مختلف عراق توقيف کرده اند.

در اين ميان نماينده ارشد سازمان ملل متحد در عراق ديروز اعلام کرد که در سال گذشته بيش از سی و چهار هزار غير نظامی عراقی در خشونت ها کشته و بيش از سی و شش هزار نفر ديگر مجروح شده اند.

XS
SM
MD
LG