لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۹

نمايندگان مجلس شورای اسلامی احمدی نژاد را مسئول بيکاری و تورم می دانند


محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران شامگاه سه‌ شنبه از سفر به آمريکای لاتین بازگشت و با انتقادهای بی سابقه‌ای در مورد این سفر و نیز سیاست اقتصادی خود و آنچه در باره برنامه های اتمی ایران می گوید روبرو شد.

بیش از ۴۰ نماینده مجلس نامه‌ای امضا کرده‌اند که علنأ احمدی‌نژاد را مسئول تورم فزاینده، بیکاری بالا و ناتوانی در ارائه لایحه بودجه در زمان مقرر، می‌داند.

محافظه‌کاران و اصلاح‌طلبان نیز تاکتیک های اتمی افراطی احمدی نژاد را آشکارا به چالش گرفته‌اند و بسیاری سخنان تحریک‌آمیز او را به زیان کشور می‌دانند.

پیشتر، احمدی‌نژاد گفت نه آمريکا و نه اسرائیل، هیچکدام جرات نخواهند کرد به ایران حمله کنند. به گزارش خبرگزاری رویتر، احمدی‌نژاد در جریان دیداری از نیکاراگوئه در پاسخ به پرسش خبرنگار روزنامه ایل موندو، اظهار داشت: آنها به خوبی از قدرت مردم ایران آگاه هستند و ، به گفته او ، مرتکب چنین حماقتی نخواهند شد.

روزنامه ساندی تایمز، چاپ بریتانیا، اخیرأ در مقاله‌ای نوشت که اسرائیل نقشه های محرمانه‌ای برای از بین بردن تأسیسات غنی سازی اورانیوم ایران تهیه کرده است. احمدی‌نژاد گفت رژیم اسرائیل می‌خواهد به مردم ایران صدمه بزند، اما قادر نخواهد بود.

اسرائیل گفته است به ایران اجازه نخواهد داد جنگ افزار اتمی به دست آورد.

XS
SM
MD
LG