لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۳۵

تلاش ان جی او ها برای حفاظت از حقوق اقليتها، کارگران و زنان در سراسر جهان


تلاش ان جی او ها برای حفاظت از حقوق اقليتها، کارگران و زنان در سراسر جهان

در کشورهای سراسر جهان، سازمان های غیر دولتی، یا ان. جی. او، NGO و فعالان دیگر برای حفاظت از حقوق اقلیت ها، کارگران و زنان تلاش می‌کنند. آنها همچنین سعی دارند جوامع آزاد به وجود آورند، موجبات برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه را فراهم سازند و دمکراسی هائی بر اساس قانون ایجاد کنند.

"ان جی او"ها در کشورهائی مانند روسیه، بلوروس، قزاقستان و ازبکستان با حمله روبرو بوده‌اند. اما "بری لونکرون"، معاون وزارت امور خارجه آمریکا می‌گوید این موضوع گستره‌ای جهانی دارد.

کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه آمريکا می‌گوید بسیاری از سازمان های غیر دولتی و فعالان به افزایش احترام به حقوق بشر و اصول دمکراتیک کمک کرده‌اند، اما اینکار بدون فداکاری ها و از خود گذشتگی های بزرگ انجام نگرفته است:
**** هر وقت ان جی او ها و دیگر مدافعان حقوق بشر در محاصره قرار می گیرند، آزادی و دمکراسی ضعیف می شود. دمکراسی های جهان باید در مقام مقابله برآیند. ما باید از مدافعان دفاع کنیم. آمریکا برای حمایت از ان جی او ها، صندوق مدافعان حقوق بشر را ایجاد کرده است. این صندوق به وزارت امور خارجه اجازه خواهد داد به فعالان حقوق بشر، که به دلیل اقدامات سرکوبگرانه دولتها با نیازهای فوق‌العاده روبرو هستند، کمک های بلاعوض پرداخت کند.

آمریکا همچنین دو جایزه حقوق بشر به وجود آورده است. جایزه مدافعان آزادی، که به یک فرد یا یک "ان جی او" ی خارجی، که شجاعتی استثنائی در پیشبرد حقوق بشر و دمکراسی نشان داده است، اعطا خواهد شد. جایزه "دیپلماسی برای آزادی" به سفیری که کوششهای خود را وقف کمک به پایان استبداد و توسعه دمکراسی کرده است، تعلق خواهد گرفت. آمریکا همچنان به یک سیاست خارجی که در پیشبرد آزادی های فردی ریشه دارد، پای بند است.

یک عنصر اصلی این سیاست، دفاع از کار "ان جی او" ها است. کاندولیزا رایس، گفت: "کار گسترش آزادی نمی‌تواند یک شبه تکمیل شود، اما کاری فوری است که نمی‌تواند به تاخیر افتد." آمریکا به همکاری با تمام ملت های آزاد برای دفاع از کسانی که بخاطر والائی انسان و دمکراسی می‌جنگند، ادامه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG