لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۲

سياستمدار آمريکائی در تلاش برای پيشبرد صلح در دارفور سودان" hspace=2 src="/persian/images/afp_US_Sudan_Bill_Richardson_09jan07_210.jpg" width=210 align=left vspace=2 border=0>يک سياستمدار سرشناس آمريکائی که با هدف پيشبرد تلاش های صلح در منطقه جنگ زده دارفور به سودان رفته است قرار است امروز در خرطوم با مقامات سودانی ملاقات کند.

بيل ريچاردسون فرماندار ايالت نيومکزيکو و سفير پيشين آمريکا در سازمان ملل متحد ديروز در دارفور با رهبران شورشيان ملاقات کرد و از آنان خواست به يک موافقتنامه صلح با دولت سودان ملحق شوند . وی ميگويد قويا از شورشيان خواسته است اين موافقتنامه را که ماه گذشته ميان خرطوم و جبهه شورشی موسوم به جنبش آزادسازی سودان به امضا رسيد بپذيرند.

آقای ريچاردسون روز دوشنبه نيز در ملاقات با عمر ال بشير رئيس جمهوری سودان سعی کرد وی را متقاعد سازد که با استقرار يک نيروی صلحبانی مشترک اتحاديه آفريقا و سازمان ملل متحد در دارفور موافقت کند.

در واشنگتن گروه حقوق بشری عفو بين الملل، روز سه شنبه طوماری را با سی هزار امضاء به کاخ سفيد برد که در آن از پرزيدنت بوش خواسته شده است در مورد دارفور وارد عمل شود.

XS
SM
MD
LG