لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۰

جناح فلسطينی فتح معاون شهردار نابلوس را آزاد ساختند


در حالی که خشونت های ميان جناح های فلسطينی ادامه دارد، ستيزه جويان وفادار به حزب فتح ، معاون شهردار نابلوس را امروز دوشنبه آزاد ساختند.

مهدی الخمدلی Mahdi al-Khamdali معاون شهردار نابلوس دو روز پس از ربوده شدن در اين شهر واقع در کرانه باختری رود اردن آزاد گرديد. وی امروز اظهار داشت که در مدت اسارت، آسيبی به وی وارد نيامده است.

در همين حال ستيزه جويان مظنون وابسته به حزب فتح چند مغازه متعلق به هواداران گروه حماس را در شهر رام الله در کرانه باختری رود اردن مورد خرابکاری قرار دادند. مقامات شهر البيره که در همسايگی رام الله قرار دارد، می گويند امروز چند مرد مسلح به شهردار البيره حمله کردند، اما حمله آنها با شکست مواجه گرديد.

در جريان زد وخوردهای جناحی ميان هواداران حزب فتح و گروه حاکم حماس در نوار غزه در هفته های اخير، بيش از ۳۰ نفر جان خود را از دست داده اند. در جريان اين خشونت ها، عده ای نيز در نوار غزه و کرانه باختری رود اردن ربوده شده اند.

خشونت های جناحی ميان فلسطينيان ماه گذشته و پس از آن آغاز گرديد که محمود عباس رئيس تشکيلات خودگردان فلسطينی اعلام کرد برگزاری يک انتخابات زودرس را خواستار خواهد شد. فتح و حماس متعاقبا گفتگوهائی را برای تشکيل يک دولت وحدت ملی فلسطينی آغاز کردند،اما گفتگوهای آن ها به شکست انجاميد.

گروه حماس در انتخابات پارلمانی فلسطينيان در ژانويه سال گذشته برنده شد و اکنون کنترل پارلمان و کابينه را در دست دارد. حزب فتح عهده دار رياست تشکيلات خودگردان فلسطينی است.

XS
SM
MD
LG