لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۱

کشتار حديثه با انفجار بمب و رسيدن يک تاکسی حامل پنج مرد به محل انفجار آغاز شد


روزنامه واشنگتن پست با انتشار گزارشی در باره يک واقعه منجر به قتل چند غيرنظامی عراقی توسط يک گروه از تفنگداران دريائی آمريکا ميگويد شاهدان اين تفنگداران را ديده اند که پنج عراقی غير مسلح را پس از بيرون کشيدن از يک تاکسی به گلوله بسته و کشته اند.

گزارش امروز واشنگتن پست شامل همچنين حاوی بخشی از يک تحقيق ارتش آمريکاست، که اظهارات يک سرباز عراقی همراه تفنگداران دريائی آمريکا در جريان واقعه را، که در نوامبر سال ۲۰۰۵ رخ داد، منعکس ميکند. اين سرباز عراقی به تحقيقگران گفته است تفنگداران دريائی آمريکا در واکنش به انفجار بمبی در جاده که يکی از همقطاران آنها را کشت، اقدام به کشتن غير نظاميان کردند.

واشنگتن پست ميگويد بعضی از شاهدان گفته اند فرمانده اين گروه از تفنگداران ، پس از بيرون کشيدن پنج مرد از يک تاکسی ، و رديف کردنشان در کنار جاده، آنها را يک به يک به گلوله بست و کشت.

اين تيراندازی نخستين واکنش خشونت آميز تفنگداران دريائی آمريکا در روزی بود که در شهرک حديثه به کشته شدن بيست و چهار غير نظامی عراقی منجر شد. بسياری از قربانيان زن و کودک بودند.

فرمانده اين گروه از تفنگداران، و سه نفر از آنها، ماه گذشته به اتهام قتل غيرنظاميان تحت تعقيب قرار گرفتند. هر چهار نفر، در صورتی که مجرم شناخته شوند، ممکن است با مجازات مرگ روبرو شوند.

XS
SM
MD
LG