لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۷

سپاسگزاری پرزيدنت بوش از آنگلا مرکل بدليل پشتيبانی از قطعنامه ۱۷۳۷


سپاسگزاری پرزيدنت بوش از آنگلا مرکل بدليل پشتيبانی از قطعنامه ۱۷۳۷
سپاسگزاری پرزيدنت بوش از آنگلا مرکل بدليل پشتيبانی از قطعنامه ۱۷۳۷

در واشنگتن، پرزیدنت بوش از آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان به دلیل پشتیبانی نیرومند از قطعنامه ۱۷۳۷ شورای امنیت ، که تحریم هائی را به دلیل برنامه اتمی بر ایران برقرار می سازد، سپاسگزاری کرد:
**** این پیامی مهم به ایران بود که جهان آزاد خواهان آینده ای آرام و صلحجویانه است. و ما با وجود ایرانیان که سرگرم ساختن اسلحه اتمی هستند، چنین آینده ای را نمی بینیم... ما قصد داریم به همکاری با یکدیگر در مورد مساله ایران ادامه دهیم. مهم است که ما برای حل مسالمت آمیز آن ، قطعنامه فصل هفت را دنبال و اجرا کنیم.

قطعنامه ۱۷۳۷ از ایران می خواهد به تمام فعالیت های غنی سازی و پردازش دوباره اورانیوم پایان دهد و با آژانس بین المللی انرژی اتمی کاملا همکاری کند. قطعنامه همچنین به تمام کشورها دستور می دهد ارسال تکنولوژی یا موادی را که می تواند به برنامه های اتمی یا موشکی ایران کمک کند، متوقف سازند.

افزون بر این، قطعنامه از تمام کشورها می خواهد دارائی های افراد، موسسات و شرکت ها و سازمان هائی را که، به تشخیص سازمان ملل متحد، نقش مهمی در فعالیت های ممنوعه اتمی ایران یا در توسعه سیستم های رساندن جنگ افزار اتمی به هدف بر عهده دارند، مسدود کنند.

استیوارت له وی، معاون وزارت امور خارجه آمریکا می گوید پیامد عمده قطعنامه ۱۷۳۷ این خواهد بود که دولت ها و موسسات مالی را وادار خواهد ساخت توجه بیشتری به استفاده ایران از شیوه های مالی فریبکارانه برای تسهیل کار های خطر ناک خود، مبذول دارند.

طی سال گذشته، مقامات آمریکائی با بانکداران و دولت های سراسر جهان در باره نیاز به محدود ساختن دسترسی دولت ایران به سیستم مالی جهان، که از آن برای دادن پول به تروریستها و پیشبرد برنامه اتمی خود استفاده می کند، گفت و گو کرده است.

شان مک کورمک، سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا می گوید: مذاکره در باره کوشش های ایران برای استفاده از نهادهای مالی بین المللی به منظور توسعه برنامه های موشکی و تولید سلاح های دارای قدرت کشتار جمعی، ادامه خواهد یافت.

XS
SM
MD
LG