لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۶

يک فرمانده طالبان در درگيری با نيروهای افغان و ناتو در افغانستان کشته شد


پلیس در افغانستان می گوید شش جنگجوی مظنون طالبان در جریان زدوخورد با نیروهای افغان و ناتو، کشته شدند. در این عملیات مشترک که روز دوشنبه در ناحیه "کجکی" در استان هلمند صورت گرفت، سه نفر نیز دستگیر شدند.

خبرگزاری اسلامی افغانستان به نقل از رئیس پلیس هلمند می گوید یک فرمانده طالبان، از جمله کشته شدگان بود و سربازان در جریان عملیات مقادیری اسلحه و مهمات نیز کشف و ضبط کردند.

در این میان، انتظار می رود شوکت عزیز نخست وزیر پاکستان در این هفته به افغانستان برود . مقامات این سفر را کوششی برای ترمیم مناسبات دو کشور توصیف می کنند و می گویند او در کابل با مقامات افغان گفت و گو خواهد کرد، احتمال می رود آنها در باره مسائل امنیتی بحث کنند.

این اقدام پس از آن صورت می گیرد که افغانستان اسلام آباد را متهم ساخت برای جلوگیری از حملات جنگجویان مظنون طالبان کاری انجام نمی دهد. انتظار می رود شوکت عزیز در باره پیشنهاد اخیر پاکستان برای مین گذاری و کشیدن حصار در بخش هائی از مرز، به منظور کاهش تردد تروریستها نیز بحث کند.

حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان این طرح را محکوم کرده است و می گوید چندان تاثیری بر حملات مرزی مرگبار نخواهد داشت، فقط موجب اختلال در مجامع محلی خواهد شد.

XS
SM
MD
LG