لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۵۲

خشونت های پراکنده روز يکشنبه  در بغداد منجر به کشته شدن دست کم ۴ نفر شد


پس از تدفين صدام حسين، ديکتاتور سابق عراق در شهر محل تولدش در شمال بغداد، روز يکشنبه خشونت های پراکنده ای در پايتخت آن کشور رخ داد که منجر به کشته شدن دست کم ۴ نفر شد.

اصابت موشکی در منطقه خادميه در شمال بغداد، محل اعدام صدام حسين در سحرگاه روز شنبه، حداقل دو نفر را کشت.

در بغداد در اثر انفجار بمبی که اتومبيلی کار گذشته شده بود دو عراق کشته و ۱۰ نفر ديگر مجروح شدند.

روز شنبه ، چند ساعت پس از اعدام صدام حسين، انفجار اتومبيل هائی که در آنها بمب کار کذاشته شده بودند بيش از هفتاد نفر را در سراسر عراق کشت.

هنوز معلوم نيست که کشتارهای اخير در ارتباط با اعدام صدام حسين صورت ميگيرد يا خير.

از سوی ديگر ارتش آمريکا اعلام کرد که دو سرباز ديگر آمريکائی در عراق کشته شدند. بر اساس گزارشهای خبرگزارايهای آمريکا کشته شدن اين دو سرباز شمار کشته شدگان سربازان آمريکائی را از آغاز جنگ در عراق تا کنون به سه هزار نفر ميرساند.

قبلاً ، ارتش آمريکا اعلام کرده بود که روز شنبه در بغداد در اثر انفجار بمبی که در کنار جاده کار گذاشته شده بود يک سرباز آمريکائی کشته شد، ولی مدتی بعد اعلام کرد سرباز ديگری نيز در اثر اصابت با گلوله سلاح سبکی کشته شده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشيتد پرس، اين واقعه شمار کشته شدگان سربازان آمريکائی را از سال ۲۰۰۳ ، يعنی از آغاز جنگ عراق تا بحال، به سه هزار نفر ميرساند.

يک سايت کامپيوتری که شمار کشته شدگان سربازان آمريکائی را در عراق پيگيری و ثبت ميکند اين تعداد را تأئيد کرد و ميگويد که وزارت دفاع آمريکا نيز کشته شدن ۲۹۸۹ سرباز آمريکائی را تأييد کرده است که با توجه به کشته شدن ۱۱ نفر ديگر که نام آنها هنوز اعلام نشده است، اين تعداد به سه هزار نفر بالغ ميشود.

اين خبر زمانی انتشار مييابد، که پرزيدنت بوش، رئيس جمهوری آمريکا، خود را برای اعلام استراتژی جديد پيرامون کاهش خشونت، و از جمله امکان اعزام نيروهای بيشتری به عراق، آماده ميکند.

XS
SM
MD
LG