لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۵

از سرگيری زد و خوردهای جناحهای رقيب فلسطينی در نوار غزه


درحالی که جناح های رقيب فلسطينی زد وخورد با يکديگر را در نوارغزه ازسرگرفته اند، مردان مسلح فلسطينی يک روزنامه نگار غربی را ربودند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، يک خبرنگارعکاس وابسته به اين خبرگزاری امروز دوشنبه در شهر غزه ربوده شد.

خبرگزاری فرانسه خبرنگار عکاس خود را فردی ۵۰ ساله موسوم به جيمی رازوری Jaime Razuri شهروند پرو معرفی کرده است. خبرگزاری فرانسه می گويد رازوری به تازگی از تهيه يک گزارش مطبوعاتی فراغت حاصل کرده بود که دو مرد مسلح او را از برابر دفتر کار اين خبرگزاری در شهر غزه ربودند. هنوز هيچ گروهی مسئوليت ربودن او را برعهده نگرفته است.

مقامات امنيتی فلسطينی متعاقبا اعلام کردند که مردان مسلح دست کم هشت تن از اعضای گروه حاکم حماس و سه تن از اعضای جناح رقيب فتح را ربوده اند و جنگ های خيابانی جديدی را ميان جناح های رقيب در شمال نوار غزه موجب شده اند. مقامات فلسطينی می گويند دست کم دو نفر در اين زد و خوردها مجروح شده اند.

جناح های رقيب فلسطينی ماه گذشته با اعلام يک آتش بس ، به چندين هفته خشونت های مرگبار ميان خود پايان دادند. زد وخوردهای ماه گذشته پس از آن آغاز گرديد که محمود عباس رئيس تشکيلات خودگردان فلسطينی خواستار برگزاری يک انتخابات زودرس شد. آقای عباس هنگامی برگزاری يک انتخابات زودرس را خواستار گرديد که مذاکرات ميان حماس و فتح در مورد تشکيل يک دولت وحدت ملی با شکست مواجه شد. ربودن شهروندان خارجی در نوارغزه، اقدامی عادی به شمار می رود که مرتبا اتفاق می افتد.

گروه خبرنگاران بدون مرز که يک گروه مدافع آزادی های مطبوعاتی است، می گويد نوار غزه يکی از مخاطره آميزترين مناطق جهان برای روزنامه نگاران است. در ماه اکتبر گذشته نيز يک خبرنگار عکاس اسپانيائی در نوار غزه ربوده شد. اما چند ساعت پس از قيد اسارت، بدون آن که آسيبی به وی وارد آمده باشد آزاد شد.

XS
SM
MD
LG