لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۴۳

سوگواران در صفی ثابت و لاينقطع نسبت به جرالد فورد ادای احترام می کنند


فرزندان جرالد فورد رئيس جمهوری فقيد آمريکا ازسوگوارانی که برای ادای احترام به پدر خود به ساختمان کنگره آمريکا آمده اند، استقبال می کنند.

سوزان فورد بيلز Susan Ford Bales دخترآقای فورد و ساير بستگان در مجاورت تابوت رئيس جمهوری فقيد آمريکا با افرادی که از کنار تابوت مزين به پرچم آمريکا می گذرند و نسبت به وی ادای احترام می کنند، دست می دهند و خوش آمد می گويند.

از روز يکشنبه تاکنون سوگواران در صفی ثابت و لاينقطع نسبت به سی و هشتمين رئيس جمهوری آمريکا که به دنبال استعفای ريچارد نيکسون از مقام رياست جمهوری در سال ۱۹۷۴ زمام امور را در دست گرفت، ادای احترام کرده اند.

قرار است پرزيدنت بوش نيز امروز پس از بازگشت از مزرعه شخصی خود درشهر کرافورد در ايالت تگزاس به واشنگتن، برای ادای احترام نسبت به آقای فورد راهی ساختمان کنگره شود. مراسم رسمی ترحيم آقای فورد، فردا سه شنبه در کليسای جامع ملی واشنگتن برگزار خواهد شد.

پيکر آقای فورد روز چهارشنبه در زادگاه او، شهر گرند رپيدز Grand Rapids در ايالت ميشيگان به خاک سپرده خواهد شد. آقای فورد روز سه شنبه گذشته در سن ۹۳ سالگی در خانه خود در ايالت کاليفرنيا ديده از جهان فروبست.

آقای فورد نزديک به ۲۶ سال در مجلس نمايندگان آمريکا، ۸ ماه به عنوان معاون رئيس جمهوری و دو سال و شش ماه به عنوان رئيس جمهوری ايالات متحده خدمت کرد. بسياری بر اين باورند که در مورد بهبود و رهائی ملت آمريکا از ضايعه و ضربه روحی ناشی ازجنگ ويتنام و رسوائی سياسی واترگيت که منجر به استعفای نيکسون گرديد، آقای فورد کمک بسزائی کرد.

XS
SM
MD
LG