لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۸

نامه احمدی نژاد به پاپ بنديکت شانزدهم


محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر کاتولیکهای جهان، تاکید کرده است که لازم است علاقه‌مندان به سعادت و تعالی بشریت، به ویژه موحدان و پیروان پیامبران ادیان توحیدی، برای رفع رنجهای بشری و مراودات انسانی، به چاره اندیشی بپردازند.

به گفته معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری، احمدی نژاد، که قبلا نیز نامه‌هائی برای برخی از رهبران، از جمله پرزیدنت بوش و صدراعظم آلمان فرستاده است، در نامه خود به پاپ تاکید می‌کند که همکاری میان ادیان الهی برای حل مسائل عمده بشری، بسیار کارساز خواهد بود.

پاپ بندیکت شانزدهم گفت و شنود و تفاهم متفابل را ابزاری برای غلبه بر مناقشات جهانی و تضمین صلح نامیده است. در یک اطلاعیه واتیکان گفته می شود پاپ این موضوع را در جریان یک دیدار خصوصی کوتاه با متکی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در پی بار عام هفتگی، عنوان کرد. متکی نامه محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران را به پاپ ارائه داد.

ابراهیم جهاندیده، سخنگوی ریاست جمهوری، نامه را یک پیام کاملا غیر سیاسی توصیف کرد و گفت احمدی نژاد خواهان همکاری در میان مذاهب گوناگون برای حل بی عدالتی در جهان شده است.

XS
SM
MD
LG