لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۹

مجلس ايران خواستار تجديد نظر در مناسبات با آژانس بين المللی انرژی اتمی شد


مجلس شورای اسلامی ايران رأی داده است که در سطح همکاری با آژانس بين المللی انرژی اتمی تجديد نظر به عمل آيد.

مجلس در پی آنکه شورای امنيـت رأی به برقراری تحريم بر روی برنامه اتمی ايران داد، از دولت ايران خواسته است که سطح همکاری با آژانس اتمی سازمان ملل را بررسی کند.

قانونگزاران در مجلس ٢٩٠ نفری که در کنترل محافظه کاران است امروز، چهارشنبه، لايحه ای را با ١٦٧ رأی در برابر ٢٠٨ رأی حاضر در مجلس، تصويب کردند.

لايحه که از اولويت در برابر کارهای عادی مجلس برخوردار بود ميگويد دولت موظف است سطح همکاری با آژانس انرژی اتمی را مورد تجديد نظر قرار دهد.

اين لايحه سريعاً توسط شورای نگهبان نيز که مرکب از روحانيون محافظه کار است و بر تطابق مصوبات مجلس با قانون اساسی نظارت دارد، تصويب شد.

شورای امنيت سازمان ملل هفته گذشته تحريم داد و ستد با ايران در عرصه های حساس مواد اتمی و سيستم های موشکی را به اتفاق آراء، تصويب کرد.

رهبران جهان، قطعنامه را ستوده اند، اما مقامات ارشد جمهوری اسلامی قول داده‌اند به فعالیت های غنی‌سازی اورانیوم شتاب بخشند.

علی اکبر لاریجانی، سرپرست هیات جمهوری اسلامی در مذاکرات اتمی، در پی گفت و گوئی با وزیر دارائی عراق اظهار داشت: سیاست ایران این است که با توجه به مقررات و قوانین بین‌المللی مسیر کار خود را در پیبشرد فعالیت های هسته‌ای دنبال کند.

XS
SM
MD
LG