لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۷

کوشش برای انتقال هزاران نفر از سيلزدگان سوماترا به نقاط ديگر


نيروهای اندونزی و ماموران امداد کوشش می کنند هزاران نفر را که بر اثر سيلاب های جاری در جزيره سوماترا آواره و سرگردان مانده اند، به نقاط ديگری منتقل سازند.

سيلاب های ناشی از ريزش باران های سنگين، از روز جمعه گذشته تاکنون سراسر روستاهای استان های آچه و شمال سوماترا را در برگرفته است و بيش از ۸۰ نفر را به هلاکت رسانيده است. ۱۱۰ هزار نفر نيز وادار به فرار از خانه های خود شده اند. دست کم ۱۹ نفر که بر اثر زمين لغزه و ريزش کوه در منطقه موآرا سيپونجی Muara Sipongi در جزيره سوماترا در زير خاک مدفون شده اند، در زمره کشته شدگان هستند.

اين منطقه هفته گذشته در معرض يک زلزله مرگبار قرارگرفت و ساکنان منطقه در حال بازگشت به خانه های خود بودند که با زمين لغزه مواجه شدند.

ارتش اندونزی به وسيله هليکوپتر و از طريق دريا، چادر، غذا و تجهيزات ديگری را به منطقه سيل زده ارسال داشته است، چرا که جاری شدن سيل، راه ها و پل ها را از بين برده است.

در جنوب مالزی، مقامات مسئول به ساکنان مناطق سيل زده هشدار داده اند که مراقب سوسمارهائی باشند که با افزايش سطح آب، از مزرعه ای واقع در استان جوهر Johor فرار کرده اند. شديدترين سيلاب جاری در مالزی که در چندين دهه گذشته سابقه نداشته است، دست کم هفت نفر را در روزهای اخير به هلاکت رسانيده است و نزديک به يکصد هزارنفر را بی خانمان ساخته است.

XS
SM
MD
LG