لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۲

مرگ يک دختر ۱۵ ساله بر اثر ابتلا به بيماری آنفلوآنزای مرغی در مصر


وزارت بهداری مصر می گويد دختر ۱۵ ساله ای بر اثر ابتلا به بيماری آنفلوآنزای مرغی جان خود را از دست داد. اين دومين حادثه مرگ بر اثر ابتلا به اين بيماری در مصر پس ازمدت ها است.

وزارت بهداری مصر می گويد اين دختر ۱۵ ساله به دنبال ابتلا به ويروس مرگبار H5N1 که منجر به آنفلوآنزای مرغی می شود، امروز، دوشنبه، جان خود را از دست داد. ظاهرا اين دختر به همان خانواده ای تعلق دارد که يک زن ۳۰ ساله آن، روز يکشنبه بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای مرغی جان سپرد. دو تن ديگر از اعضای خانواده اين زن نيز مبتلا به آنفلوآنزای مرغی تشخيص داده شده اند.

يک مقام منطقه ای سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت اين زن در نيمه ماه دسامبر در بيمارستان بستری گرديد، اما همين چند روز گذشته در مورد ابتلا به آنفلوآنزای مرغی مورد آزمايش قرارگرفت. به گفته اين مقام سازمان بهداشت جهانی، او در وهله اول به مقامات پزشکی نگفته بود که در تماس نزديک با اردک زندگی می کند.

از زمان کشف آنفلوآنزای مرغی در پرندگان و ماکيان مصر در ماه فوريه گذشته، تاکنون ۹ نفر در مصر جان خود را بر اثر ابتلا به اين بيماری از دست داده اند. بسياری از مردم فقير و تهی دست مصر در مجاورت و تماس نزديک با مرغ و اردک زندگی می کنند که برای مصرف شخصی خود پرورش می دهند.

XS
SM
MD
LG