لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۹

پرزيدنت بوش ميگويد در نظر دارد ارتش را برای مبارزه با تروريسم تقويت کند


پرزيدنت بوش ميگويد در نظر دارد نيروهای نظامی آمريکا را برای جنگ عليه تروريسم در درازمدت گسترش دهد، ضمن آنکه اذعان کرده است آمريکا در جنگ عراق در مسير برنده شدن پيش نمی رود .

پرزيدنت بوش در مصاحبه ای با روزنامه واشنگتن پست گفت از رابرت گيتز وزير جديد دفاع خواسته است با مشورت با فرماندهان ارشد برای تقويت نيروی زمينی و تفنگداران دريائی برنامه ای تدوين کند.

پرزيدنت بوش ميگويد جنگ عليه تروريسم جهانی مدتی طول خواهد کشيد و آمريکا به ارتشی نياز دارد که بتواند چنين جنگی را دنبال کند و دوام بياورد.

پرزيدنت بوش در مورد عراق، نظر ژنرال پيتر Pace ، رئيس ستاد مشترک نيروهای مسلح آمريکا و مشاور ارش نظامی خود را مطرح کرد و گفت "ما جنگ را نبرده ايم اما آن را هم نباخته ايم."

پرزيدنت بوش قبل از انتخابات نوامبر آمريکا تاکيد کرده بود که مسلما ما در مسير برنده شدن پيش ميرويم .

پرزيدنت بوش همچنين به روزنامه واشنگتن پست گفت وی در مورد عراق تمامی گزينه ها از جمله افزايشی موقت در شمار سربازان آمريکائی در آنجا را بررسی ميکند.

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی جداگانه ميگويد در دولت بوش در مورد افزايشی موقت در شمار سربازان آمريکائی در عراق اختلاف نظر وجود دارد. اين روزنامه ميگويد روسای ستاد نيروهای زمينی، هوائی و دريائی آمريکا با پيشنهاد کاخ سفيد در باره فرستادن پانزده تا سی هزار سرباز اضافی به عراق برای يک دوه هشت ماهه مخالف اند. واشنگتن پست ميگويد روسای ستاد معتقدند دولت هنوز برای عراق ماموريتی مشخص و تعريف شده ندارد و اين امر نيروهای آمريکائی را در معرض حملات بيشتر شورشيان سُنّی و عوامل القاعده قرار ميدهد.

XS
SM
MD
LG