لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۱

پرزيدنت بوش ميگويد سال نو ميلادی مستلزم فداکاريهای بيشتر برای عراق است


پرزيدنت بوش ميگويد سال نو ميلادی مستلزم تصميمات و انتخاب هائی دشوار، و فداکاريهائی بيشتر برای عراق است.

پرزيدنت بوش امروز در آخرين کنفرانس خبری کاخ سفيد در سال رو به پايان صحبت ميکرد.

پرزيدنت بوش گفت سال ۲۰۰۶ برای سربازان آمريکائی در عراق و مردم عراق سالی سخت بوده است.

پرزيدنت بوش با تحسين از رشد اقتصاد آمريکا ياد کرد و گفت از سال ۲۰۰۳ تا کنون اين رشد بيش از هفت ميليون شغل جديد بوجود آورده است. پرزيدنت بوش آمريکائيان را به خريدهای بيشتر در تعطيلات سال نو برای ادامه اين رشد تشويق کرد.

پرزيدنت بوش همچنين گفت وی با رهبران دموکراتها در کنگره آتی آمريکا ملاقات کرده است و با آنها در باره آنچه که وی انجام امور به نيابت از مردم توصيف کرد اتفاق نظر دارد. پرزيدنت بوش در اين زمينه به قانونگزاری در مورد روند خرج کردن، ايجاد مشاغل بيشتر، و کاهش اتکاء به نفت خارجی اشاره کرد.

هنگامی که از پرزيدنت بوش پرسيده شد چرا ارزيابی خود را در مورد اوضاع در عراق عوض کرده است، وی در جواب گفت به اعتقاد او اقدامات تحت رهبری آمريکا در عراق در غايت به پيروزی منجر خواهد شد. پرزيدنت بوش گفت اگر فکر نميکرد اين اقدامات به موفقيت می انجامد سربازان آمريکائی را به عراق نمی فرستاد. پرزيدنت بوش موفقيت را يک عراق آزاد و دموکراتيک توصيف کرد که بتواند از عهده اداره کردن خود برآيد.

پرزيدنت بوش همچنين تاکيد کرد که دشمن بايد بداند نمی تواند نيروهای آمريکائی را مرعوب کند، و گفت دولت وی نيروهای آمريکائی را عجولانه از عراق خارج نخواهد کرد.

پرزيدنت بوش گفت وی هنوز تصميم نگرفته است آيا سربازان بيشتری به عراق بفرستد يا نه. پرزيدنت بوش گفت وی تمامی گزينه ها از جمله افزايشی موقت در شمار سربازان را بررسی ميکند. پرزيدنت بوش گفت فقط و در صورتی سربازان بيشتری را اعزام خواهد کرد که ماموريتی مشخص و قابل تحقق برای اين نيروی اضافی در نظر باشد.

پرزيدنت بوش گفت وی معتقد نيست که اکثريتی از آمريکائيان خواستار خروج نظامی آمريکا از عراق هستد ، هرچند که نظر سنجی ها بعکس معرف اين خواست است.

پرزيدنت بوش در کنفرانس خبری خود گفت عراق صحنه خشونت فرقه ای غير قابل وصفی است که آمريکائيان را ناراحت ميکند. پرزيدنت بوش گفت با اينحال ترک کردن عراق در حال حاضر به افراطيون برای توطئه و حملات آتی عليه آمريکا مامن و پناهگاه ميدهد. پرزيدنت بوش گفت خارج شدن از عراق در حال حاضر همچنين اميدهای ميليونها انسان خواستار آزادی را نقش بر آب خواهد کرد.

پرزيدنت بوش گفت شکست در عراق می تواند نسلی از آمريکائيان جوان را با خطر و تهديد دائمی از خارج مواجه کند.

پرزيدنت بوش گفت در باره خارج ساختن صدام حسين از قدرت بارها فکر کرده بود. پرزيدنت بوش گفت فکر ميکند چنين اقدامی درست بود، و جنگ تحت رهبری آمريکا در جهت تامين بهترين منافع برای آمريکا انجام گرفته است.

پرزيدنت بوش گفت دردناک ترين جنبه دوران رياست جمهوری اش آن است که مجبور بوده است جوانان آمريکائی را در جنگ عراق در معرض خطر بگذارد.

XS
SM
MD
LG