لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۰۳

گروگانگيری گروهی در هلال احمر عراق در بغداد


افرادی مسلّح در يونيفورم ارتش عراق يک آدم ربائی گروهی در هلال احمر عراق در بغداد انجام داده اند. مهاجمين دست کم بيست و چهار مرد را در ساختمان اين گروه امدادگر به گروگان گرفتند. مقامات از آزاد شدن شش گروگان خبر داده اند.

حمله با سفر غير منتظره تونی بلر نخست وزير بريتانيا به بغداد مصادف بود. آقای بلر در يک کنفرانس خبری مشترک با نوری المالکی نخست وزير عراق بر پای بندی بريتانيا به جلوگيری از نابودی دموکراسی در عراق توسط تروريست ها تاکيد گذاشت. آقای بلر همچنين از سربازان بريتانيائی در جنوب عراق ديدن کرد.

در همين حال يک کنفرانس آشتی که جناح های رقيب قومی و مذهبی عراق در آن شرکت دارند، در بغداد وارد دومين روز خود شد. شرکت کنندگان در کنفرانس در جستجوی راههای متوقف ساختن خشونت های فرقه ای هستند. حيدر عبادی، يک قانونگزار شيعه ميگويد آقای المالکی در کنفرانس برنامه ای را اعلام خواهد کرد که در چارچوب آن بازداشت شدگانی که نيروهای ائتلاف يا غير نظاميان عراقی را نکشته باشند مشمول عفو و بخشودگی قرار می گيرند.

مقامات عراقی ديروز از پيدا کردن پنجاه و سه جسد در گوشه و کنار بغداد خبر داده بودند. دست کم يازده نفر نيز در ديگر نقاط کشور کشته شدند.

ارتش آمريکا ميگويد سه سرباز در انفجار يک بمب جاده ای در شمال بغداد کشته شدند.

XS
SM
MD
LG