لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۶

المالکی نظاميان دوران صدام را به الحاق به ارتش جديد عراق  دعوت کرد


نوری المالکی نخست وزير عراق از اعضای سابق در ارتش دوران صدام حسين دعوت کرده است به ارتش جديد عراق ملحق شوند. آقای المالکی اين دعوت را امروز، در جلسه افتتاحيه کنفرانس آشتی ملی عراق که در بغداد تشکيل شده است ، مطرح ساخت. آقای المالکی گفت به افرادی که قادر به الحاق مجدد به ارتش نباشند، بازنشستگی داده خواهد شد.

صدها نماينده از جناح های قومی و مذهبی عراق در اين کنفرانس راههای متوقف ساختن خشونت در عراق را بررسی ميکنند، که اکنون بطور متوسط روزانه قريب صد کشته بجا ميگذارد. يک سخنگوی دولت عراق در آستانه تشکيل کنفرانس آشتی ملی عراق ، آن را آخرين قايق نجات برای مردم عراق توصيف کرده است .

در اين ميان نيروهای آمريکائی و عراقی از دستگيری شش مظنون در حمله به شهرک صدر در حومه شرقی بغداد خبر داده اند. شهرک صدر پايگاه شبه نظاميان موسوم به ارتش مهدی است که از مقتدا صدر روحانی افراطی شيعه پيروی ميکنند.

در همين حال بنا به گزارش ها دولت بوش که بازبينی سياست و استراتژی در عراق را بررسی ميکند، امکان افزودن بر شمار سربازان آمريکائی در عراق را برای متوقف ساختن خشونت های فرقه ای مورد بررسی قرار داده است .

روزنامه نيويورک تايمز ميگويد کاخ سفيد از برنامه ريزان ارتش و کارشناسان بودجه خواسته است امکان اعزام قريب پنجاه هزار سرباز اضافی به عراق را بررسی کنند.

XS
SM
MD
LG