لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۴۴

رهبران يهودی و ديپلماتهای آمريکائی خواستار تعقيب کيفری رهبران جمهوری اسلامی شدند


رهبران يهوديان و ديپلماتهای آمريکائی ديشب در نيويورک برای درخواست از دادگاه بين‌المللی در مورد تعقيب کيفری رهبران جمهوری اسلامی در ايران جلسه‌ای تشکيل دادند.

کارشناسان قضائی، استادان و ديپلماتهای آمريکائی در سازمان ملل متحد گفتند از دادگاه بين‌المللی خواستار تعقيب جمهوری اسلامی برای تحريک به کشتار و قتل عام خواهند شد.

جان بولتون سفير آمريکا در سازمان ملل متحد گفت دولت محمود احمدی‌نژاد در ايران فقط درگير لفاظی برای ايجاد تنفر نيست، بلکه دنبال توانائی هائی است که وقتی با مقاصد علنا ابراز شده او تلفيق شود می‌تواند برای آمريکا، و دوستان و متحدانش بسيار نگران کننده باشد.

شرکت کنندگان در اين جلسه با اشاره به اظهارات سال گذشته آقای احمدی‌نژاد در مورد محو اسرائيل از نقشه جهان خواستار آن شدند که دادگاه بين‌المللی وی را برای اين اظهارات و تهديدهائی ديگر که عليه آمريکا نيز بعمل آورده است تحت تعقيب قرار دهد. آقای بولتون گفت جامعه بين‌المللی تا کنون به قدر کافی در مورد مقاصد دولت احمدی‌نژاد هشدار داده است.

آلن دِرشويتسف وکيل سرشناس جنائی و استاد حقوق قضائی در دانشگاه هاروارد نيز در همين جلسه گفت اگر دادگاه بين‌المللی در رسيدگی به اين درخواست کوتاهی کند يهوديان حق دارند که عليه حملات احتمالی تهران به دفاع از خود متوسل شوند.

XS
SM
MD
LG