لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۷

بان کی- مون نظرات ايران درمورد نفی هولوکاست را محکوم کرد


بان کی مون دبير کل جديد سازمان ملل متحد ميگويد نظرات تهران در مورد نفی هولوکاست و محو اسرائيل از نقشه جهان غيرقابل قبول است.

آقای بان ديروز در مراسم تحليف خود گفت هيچ کس نبايد واقعيت های تاريخی، بخصوص مسئله ای مهم نظير هولوکاست را نفی کند، و يا خواستار محو يک دولت يا يک ملت شود.

تهران اين هفته ميزبان کنفرانسی در باره هولوکاست بود، و سخنرانان آن عموما اين سئوال را مطرح ساختند که آيا واقعا آلمان نازی شش ميليون يهودی را در جريان جنگ جهانی دوم از بين برده است؟

دبير کل جديد سازمان ملل متحد همچنين ابراز اميدواری کرد که اختلاف بر سر برنامه جنجال برانگيز اتمی تهران بموقع و از طريق مذاکره حل و فصل شود . آقای بان به تهران توصيه کرد با پنج عضو دائمی شورای امنيت سازمان ملل متحد و آلمان صحبت کند. آقای بان گفت مسئله اتمی ايران آثار منطقه و جهانی عمده‌ای در پی خواهد داشت.

بريتانيا، فرانسه و آلمان پيش نويس قطعنامه‌ای را به شورای امنيت سازمان ملل متحد ارائه داده اند که خواستار وضع تحريم های تنبيهی عليه ايران در واکنش به بی اعتنائی تهران به ضرب الاجل سی و يکم اوت آن شورا برای تعليق در برنامه غنی‌سازی اورانيوم است.

XS
SM
MD
LG