لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۰

پيشنهاد فرستادن سربازان بيشتر به عراق


پليس عراق ميگويد افرادی مسلّح که يونيفورم نظامی پوشيده بودند دست کم سی نفر را در يورشی به مرکز بغداد ربوده اند. پليس ميگويد در اين آدم ربائی که در نخستين ساعات روز انجام گرفت کسبه يک محله تجاری هدف قرار گرفتند. افراد مسلّح ربوده شدگان را به زور اسلحه به داخل اتوموبيل هائی که سوار آنها بودند بردند و گريختند.

مقامات عراقی همچنين از حمله افرادی مسلّح به کاروان حامل عديل عبدالمهدی معاون رياست جمهوری عراق خبر داده اند م ميگويند وی جان سالم بدر برده است.

در همين حال ژنرال ريموند اوديرنو فرمانده جديد عملياتی آمريکا در عراق ميگويد اقدام برای متوقف ساختن خشونت بايد شامل برنامه های ديپلوماتيک، اقتصادی و نظامی باشد.

امروز چند سناتور آمريکائی که از بغداد ديدن ميکنند برای کمک به ايجاد ثبات در عراق خواستار اعزام پانزده تا سی هزار سرباز ديگر آمريکائی به عراق شدند.

سناتور جمهوريخواه جان مک کين از ايالت آريزونا، و پنج سناتور ديگر برای گفتگو با مقامات آمريکائی و عراقی به بغداد رفته اند.

سناتور مک کين گفت برای تحت کنترل درآوردن اوضاع در عراق بمنظور پيشبرد روند سياسی، فرستادن سربازان بيشتر به عراق ضروری است.

ديروز يک سخنگوی ارتش آمريکا هشدار داده بود که سير صعودی خشونت در عراق ادامه خواهد يافت مگر آنکه رهبران سياسی عراق برای غلبه بر اختلافات خود بيشتر تلاش کنند.

عراق ديروز نيز صحنه بمب گذاريها و تيراندازيهائی بود که دست کم سی و چهار نفر را کشت. چند بمب گذاری که شيعيان را هدف قرار گرفته بود، و يک بمب گذاری انتحاری در يک پاسگاه ارتش عراق در حومه کرکوک، از جمله بمب گذاريهای ديروز بود.

XS
SM
MD
LG