لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۲

يک مهاجم با ايجاد دو انفجار پياپی در مرکز بغداد ۵۷ کارگر بيکار را کشت


مقامات عراقی گفتند انفجار پياپی دو وسيله نقليه در ميدان طيران در بغداد حداقل ۵۷ کشته و حدود ۱۵۰ زخمی بر جای گذاشت.

بامداد سه شنبه، مهاجم با وانت محتوی بمب خود به ميدان رفت و وانمود کرد که مي‌خواهد کارگران فقير را استخدام ‌کند. اما وقتی جمعيت انبوهی که اکثرأ شيعه بودند ، در آنجا جمع شدند، او اقدام به انفجار کرد و بلافاصله يک وسيله نقليه هم که پارک شده بود منفجر شد.

نور ی المالکي، نخست وزير عراق، اين حمله را وحشتناک توصيف و آنرا محکوم کرد .آقای مالکی هواداران صدام حسين، ديکتاتور مخلوع، و سنی های افراطی را مسئول اين حمله دانست.

در این میان، ارتش امریکا در عراق می گوید درانفجار یک بمب به در و مدخل مسجد طلا در سامرا آسیب مختصری وارد آمد.

در رویدادی دیگر، امروز صدها نفر از ساکنان شهر کرکوک در یک راه پیمائی، به گزارش گروه مطالعاتی عراق که همه پرسی در باره وضعیت آینده کرکوک را به تاخیر می اندازد، اعتراض کردند.

از سوی ديگر در آمريکا، پرزيدنت جرج بوش گفت او پيش از اعلام هر نوع تغيير ی در سياست آمريکا نسبت به عراق، همه پيشنهاد ها را مورد بررسی قرار خواهد داد. امروز، آقای بوش در يک کنفرانس ويدئويی (تصويري) با شرکت مسئولان ارشد نظامی در عراق حضور خواهد يافت.

اين کنفرانس بخشی از يک سلسله ديدارها است که به رئيس جمهوری درباره عراق نظرهای مشورتی مي‌دهند. آقای بوش روز دوشنبه، با ديک چيني، معاون خود، دکتر کاندوليزا رايس، وزير امور خارجه، و پاره ای ديگر از مقامات ديدار کرده بود.

XS
SM
MD
LG