لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۹

۹ عضو دو خانواده شيعه در حمله افراد مسلح  به دو خانه در بغداد کشته شدند


مقامات عراقی ميگويند افرادی مسلّح در يورش به خانه های دو خانواده شيعه در بغداد ۹ نفر را کشته اند.

پليس ميگويد مهاجمين امروز، يکشنبه، پس از حمله به خانه ای در محله موسوم به جهاد در جنوب غربی بغداد، ضمن جدا کردن پنج برادر از خواهرانشان، آنان را با شليک گلوله کشتند. به دوخواهر اين پنج برادر آسيبی نرسيد.

در واقعه ای ديگر، افراد مسلّح وارد خانه ای در همان محله شدند و يک مرد و سه پسر او را کشتند.

معلوم نيست آيا مهاجمان از يک گروه بوده اند، و خانواده ها بهم نسبتی داشته اند، يا نه.

امروز همچنين زودخوردهائی ميان شبه نظاميان شيعه و افراد طوايف سُنّی عرب در يک محله مجاور، موسوم به اميل درگرفت که دست کم سه مجروح بجا گذاشت.

ارتش آمريکا در عراق ميگويد نيروهای ائتلاف امروز برای مقابله با خشونت های فرقه ای و فعاليت های شورشی، عملياتی را در محله سُنی نشين شمال بغداد، موسوم به عظاميه آغاز کرده اند.

در همين حال مقامات عراقی ميگويند به پيش نويس توافقی در مورد تسهيم و تقسيم ثروت های نفتی کشور ميان گروههای مختلف قومی نزديک شده اند.

هفته گذشته گروه آمريکائی فراحزبی موسوم به مطالعات عراق گفته بود توافق در مورد عوايد نفتی گامی مهم و اساسی برای چاره جوئی های سياسی و برطرف ساختن شکاف های فرقه ای در عراق است.

و خبر ديگر اينکه دانلد رامسفلد وزير مستعفی دفاع آمريکا در ديداری غير مترقبه از سربازان آمريکائی در عراق از فداکاريهای آنان قدردانی کرد. آقای رامسفلد اواخر اين ماه مقام خود را ترک ميکند. وی ماه گذشته، به فاصله يک روز پس از پيروزی دموکراتها در انتخابات ميان دوره ای کنگره آمريکا استعفا داد. جانشين وی رابرت گيتز رئيس پيشين سی آی ای است . سنای آمريکا روز چهارشنبه صلاحيت وی را تائيد کرد.

XS
SM
MD
LG