لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۹

رگبار خمپاره در بازار بغداد هشت نفر را کشت


پليس امنيتی عراق اعلام کرد که روز چهارشنبه (امروز) هشت تن در يک بازار در بغداد در اثر رگبار خمپاره کشته شدند. اين حمله چهل زخمی برجای گذاشت.

همچنين، بنا به گفته پليس، در اثر انفجار يک بمب در مغازه‌ای واقع در شهر اسکندريه، در جنوب بغداد، يک نفر کشته و سه تن زخمی شدند.

همچنين، ارتش آمريکا امروز چهارشنبه اعلام کردکه نيروهای ائتلاف در جريان شبيخونی در شهر خانقين، واقع در شمال شرقی بغداد، يک مظنون تروريست را کشتند و مظنون ديگری را دستگير کردند.

روز سه‌شنبه، يک مقام بلندپايه در استان ناآرام الانبار گفت که در جريان دوساعت تبادل گلوله با نيروهای امنيتی، 63 شورشی کشته در شهر رمادی کشته شدند.

نوری کمال المالکی، نخست وزير عراق پيشنهاد کرد برای گفتگو در باره بحران امنيتی عراق، يک کنفرانس آشتی ملی برگزار شود. مالکی قصد دارد نمايندگانی را به کشورهای همسايه اعزام کند که از آنها برای تثبيت اوضاع در عراق، تقاضای کمک بکنند.

از سوی ديگر، مقامات نظامی آمريکا گفتند انتظار دارند که تا ميانه سال آينده ميلادی، مسئوليت امنيت عراق به عراقي‌ها واگذار شود. ژنرال ويليام کالدول گفت بوش و مالکی در اجلاس اخير خود در اردن تواق کردند که زمانبندی خروج نيروهای آمريکا از عراق تسريع شود.

XS
SM
MD
LG