لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۴

کاسترو ممکن است ديگر به قدرت بازنگردد " hspace=2 src="/persian/images/ap_cuba_parade_tank_2dec06_eng_195.jpg" width=210 align=left vspace=2 border=0>در کوبا عدم شرکت فيدل کاسترو رئيس جمهوری آن کشور در رژه ای نظامی که به مناسبت هشتادمين سال تولد او ترتيب داده شده بود، اين نگرانی را بوجود آورده است که وی به سبب بيماری، ديگر به قدرت بازنگردد.

ديروز دهها هزار کوبائی همزمان با حرکت تانکها در خيابانهای هاوانا و پرواز جت ها بر فراز شهر، پرچم به دست، در جشن تولد آقای کاسترو شرکت کردند، اما خود او حضور نداشت. اين جشن در عين حال با پنجاهمين سال انقلاب کوبا نيز همراه بود.

آقای کاسترو جشن پنج روزه هشتادمين سال تولد خود در ماه اوت را به تعويق انداخته بود تا Granma web site Tuesday, Sept. 5, 2006" hspace=2 src="/persian/images/Granma_Fidel_Castro_2101.jpg" width=163 align=right vspace=2 border=0>بتواند با پشت سر گذاشتن دوران نقاهت ناشی از عمل جراحی روده، که در ماه ژوئيه انجام گرفته بود، در جشن حاضر شود.

آقای کاسترو که همواره در چنين مراسمی نطق هائی طولانی ايراد ميکرد ديروز حتی يک پيام کوتاه نيز برای کوبائی ها نفرستاد.

بجای او، برادرش، رائول کاسترو، که وزير دفاع کوباست، ضمن سان ديدن از نظاميان گفت کوبا آماده است برای حل اختلافاتش با آمريکا وارد گفتگو شود.

XS
SM
MD
LG