لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۵

در تيراندازی با نيروهای ائتلاف، چهار شورشی در بعقوبه کشته شدند


ارتش آمريکا در عراق اعلام کرد که نيروهای ائتلاف روز يکشنبه، امروز، در جريان تعقيب و تيراندازی با شورشيان عراقی در شهر بعقوبه، واقع در شمال پايتخت، دست کم چهار شورشی را از پای درآوردند.

بيانيه ارتش حاکی است که سربازان ائتلاف همچنين يازده شورشی را دستگير کردند و سلاح‌ها و مهمات آنها را ضبط کردند. ارتش آمريکا گفت که يکی از شورشيان دستگير شده، لباس زنانه به تن داشت و وانمود مي‌کرد در حال شيردادن به يک نوزاد است.

بعقوبه و ايالت همسايه آن، دياله، صحنه خونين‌ترين و مرگبارترين کشتارهای ماه‌های اخيربوده‌اند.

روز شنبه، ديروز، در نبرد با نيروهای آمريکا و سربازان عراقی، دست کم سی شورشی کشته شدند. از سوی ديگر، عناصر مسلح سنی 21 مرد شيعه را ازخانه‌ها بيرون کشيدند و به ضرب گلوله به قتل رساندند.

اشرف غزل، نماينده ارشد سازمان ملل در عراق، هشدار داده است دکه نبردهای فرقه‌ای در عراق ممکن است به جنگ داخلی بکشد. وی از گروه‌های قومی و مذهبی و کشورهای همسايه عراق خواست که مذاکره کنند.

در بغداد، مقامات رسمی در بغداد گفتند که مقررات منع عبور و مرور را که بعد از بمبگذاری های مرگبار روز جمعه در صدرشهر آغاز شد، روز دوشنبه لغو خواهند کرد. به تلافی حملات صدرشهر که روز جمعه جان دويست تن را گرفت، عناصر مسلح شيعه روز شنبه سی سنی را در حمله به مساجد به قتل رساندند.

XS
SM
MD
LG