لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۱

نوری المالکی روز چهارشنبه با پرزيدنت بوش در امان ديدار خواهد کرد


نوری المالکی، نخست وزير عراق، از جناح های رقيب دولت خود خواست بمنظور جلوگيری از درگيريهای خشونت بار فرقه ای، با يکديگر متحد شوند.

آقای المالکی گفت بحران عراق سياسی است، و سياستمداران ميتوانند از دامنه خشونت، و خونريزی جلوگيری کنند. او اين درخواست را از تلويزيون عراق در حاليکه توسط رهبران سنی، شيعه، و کرد احاطه شده بود ايراد کرد. آقای المالکی همين هفته با پرزيدنت بوش، رئيس جمهوری آمريکا، در امان، پايتخت اردن ديدار خواهد کرد.

در همين حال، امروز، شورشيان دست به حملات گسترده تری در سراسر عراق زدند؛ از جمله، انفجار اتومبيلی که در آن بمب کار گذاشته شده بود، موجب کشته شدن ٥ نفر در دهکده ای، که ساکنين آن آميخته از افراد سنی و شيعه بودند، شد.

در تحولی ديگر، ارتش آمريکا ميگويد نيروهای ائتلاف امروز (يکشنبه) ٤ تن از ستيزه گران را در يک حمله تهاجمی به بعقوبه کشتند.

در خبری ديگر، مقامات در بغداد گفتند روز دوشنبه مقررات منع رفت و آمد را لغو خواهند کرد. مقررات منع رفت آمد روز پنج شنبه گذشته، پس از وقوع انفجاراتی، که منجر به کشته شدن بيش از ٢٠٠ نفر در منطقه شيعه نشين شهر صدر شد، مقرر شده بود. شبه نظاميان مظنون شيعه نيز ظاهراً ۳۰ نفر را در حملاتی تلافی جويانه کشتند.

m

XS
SM
MD
LG