لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۵

در پيامد بن بست مذاکرات شرکت روسيه در اتحاديه، پوتين با سران اروپا ديدار می کند


ولاديمير پوتين، رئيس حکومت روسيه امروز جمعه با سران اتحاديه اروپا در فنلاند ديدار مي‌کند. اين ديدار به خاطر رای لهستان که مذاکرات شرکت روسيه در اتحاديه اروپا را به حال تعليق در آورد، در فضای تيره ای شروع مي‌شود.

لهستان، يکی از اعضای برجسته اتحاديه اروپا، به تلافی منع ورود گوشت و ساير فرآورده های کشاورزی خود به روسيه، با رای منفی خود مذاکرات روسيه و اتحاديه اروپا را به حال تعليق درآورد.

ولاديمير پوتين مذاکره برای حل و فصل اختلافات بازرگانی روسيه و لهستان را خواستار شده است.

اينک که مذاکرات مشارکت روسيه در اتحاديه اروپا به حال تعليق در آمده است، انتظار مي‌رود که اعضای هيات‌های نمايندگی روسيه و اتحاديه اروپا، توجه خود را به اختلاف روسيه و گرجستان، برنامه اتمی ايران و کره شمالی و آينده منطقه کوسوو در صربستان معطوف سازند.

پوتين گفت مسکو با فرآورده‌های گوشتی لهستان مخالف نيست. وی افزود مشکل اين است که لهستان گوشت وارداتی از کشورهای ثالث را که از طريق لهستان بدست مصرف‌کنندگان روسی مي‌رسد، مورد آزمايش‌‌های بهداشتی قرار نمي‌دهد.

در آغاز هفته پيش، دولت روسيه اعلام کرده بود که وقتی رومانی و بلغارستان به اتحاديه اروپا ملحق شوند، به سبب سئوال‌برانگيز بودن کيفيت، واردات گوشت و مواد غذائی از تمام کشورهای عضو اتحاديه اروپا را ممنوع خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG