لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۷

دولت عراق در شهر صدر مقررات منع رفت آمد اعلام کرد


پس از کشته شدن ۱۴۳ نفر در حملات انتحاری و خمپاره ای در شهر صدر در همسايگی بغداد، دولت عراق برای مدت نامعلومی مقررات منع رفت آمد در اين شهر اعلام کرد.

مقامات امروز گفتند در يک محله فقيرنشين شهر صدر، انفجار سه اتومبيلی که در داخل آنها بمب کارگذاشته شده بود موجب زخمی شدن حداقل ٢٢٠ نفر شد.

در پی اين انفجارات، محله سنی نشين مجاور مورد حمله خمپاره ای قرار گرفت.

پيشتر، ارتش آمريکا اعلام کرده بود نيروهای عراق همراه با مشاوران نيروهای ائتلاف، بمنظور دستگيری رهبر آدم ربايان و گروه آدمکشان دست به يک حمله تهاجمی به شهر صدر زده اند.

بر اساس يک بيانيه نطامی معتقدند که رهبر دستگير شده از محل سرباز آمريکائی که ماه گذشته ربوده شد اطلاع دارد.

در تحولی ديگر، مقامات عراق گفتند بيش از سی مرد مسلح به ساختمان وزارت بهداری در بغداد حمله کردند، و به بشدت با نيروهای امنيتی در گير شدند.

مقامات گفتند که مهاجمين خمپاره شليک ميکردند، و ظاهراً کارمندان وزارتخانه در داخل ساختمان بدام افتاده بودند. تا کنون، گزارشی از ميزان تلفات و خسارات نشده است.

در خبری ديگر، شاهدان عراقی گفتند چهار نفر در شهر صدر توسط نيروهای آمريکائی کشته شدند. ارتش آمريکا در اين مورد هيچ اظهار نظری نکرده است.

در همين حال، دفتر ديک چينی، معاون رئيس جمهوری آمريکا، گزارشهای مربوط به سفر وی به بغداد و گذراندن روز تعطيل شکرگزاری با سربازان آمريکائی را رد کرد. تلويزيون رسمی عراق پيشتر گزارش داده بود که آقای چينی بدون اطلاع قبلی از بغداد ديدن ميکند.

و سر انجام در خبری ديگر، ارتش آمريکا گفت که سه تفنگدار آمريکائی بر اثر جراحات وارده در درگيریهای روز چهارشنبه استان الانبار، درگذشتند.

XS
SM
MD
LG