لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۸

بوش با رئيس جمهوری اندونزی و رهبران سياسی، جداگانه ديدار می کند


جرج بوش و بانوی اول آمريکا، لارا بوش، در پی ديدار خود از ويتنام، صبح دوشنبه وارد اندونزی شدند و در شهر تفريحی کوچک بوگور که تدابير امنيتی در برابر تظاهرات مخالف جنگ عراق، آن را موقتا به يک دژ نفوذ ناپذير تبديل کرده است، مورد استقبال قرار گرفتند.

سوسيلو بامبانگ يودويونو و همسرش در ميان ستون‌های سفيد يک کاخ تابستاني، به آقای بوش و بانوی اول آمريکا خوشامد گفتند. آقای بوش قرار است شش ساعت در اندونزی بماند و طی آن دو ديدار جداگانه برگزار خواهد کرد، يکی با رئيس جمهوری اندونزی و ديگری با رهبران فعاليت‌های سياسي.

برای کنترل صدها تظاهرکننده که در بوگور گردآمده‌اند، پليس اندونزی راه‌های اصلی عبور و مرور را مسدود کرده است و خيابان‌های اصلی را تحت نظر دارد. تظاهرکنندگان اغلب به حضور نظامی آمريکا در افغانستان وعراق اعتراض دارند.

پيش از رسيدن به اندونزي، آقای بوش از ويتنام ديدار کرد. وی در هانوی در اجلاس سران مجمع همکاري‌های اقتصادی آسيا و اقيانوس آرام در هانوي، پايتخت ويتنام شرکت کرد و قبل از ترک ويتنام، از شهر هوشي‌مين رسما بازديد کرد.

روز يکشنبه، حدود ده هزار تظاهرکننده در شهر 9 میلیون نفری جاکارتا، پايتخت اندونزی عليه ديدار بوش از کشور خود تظاهرات کردند و او را جنايتکار جنگی و تروريست خطاب کردند.

آمريکا اندونزی را يکی از همدستان عمده خود در جنگ عليه تروريسم مي‌داند، موضوعی که در مذاکرات بوش با رئيس جمهوری اندونزی مطرح خواهد شد.

اندونزی بيشتر از هر کشور ديگری درجهان جمعيت مسلمان دارد.

XS
SM
MD
LG