لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۰

مالکی ربايندگان دانشگاهيان را بدتراز افراطيون توصيف کرد و خواستار توقطف فوری آنها شد


نوری المالکی نخست وزير عراق خواستار توقيف فوری مسئولين آدم ربائی جمعی روز سه شنبه از يک ساختمان دولتی در بغداد شده است. آقای المالکی امروز در دانشگاه بغداد گفت اين آدم ربايان بدتر از افراطيون هستند زيرا روشنفکران را دزديده اند و ميخواهند مانع کار دانشگاهها شوند.

روز سه شنبه، افرادی مسلح در يونيفورم کماندوهای پليس عده ای را از يک انستيتوی تحقيقاتی در وزارت علوم و آموزش عالی عراق ربودند. مقامات بعدا اعلام کردند بسياری از ربوده شدگان آزاد شده اند. مقامات در آغاز شمار ربوده شدگان را صد نفر اعلام کردند اما بعدا اين رقم را کاهش دادند. پنج افسر ارشد پليس در ناحيه کاراده که صحنه اين آدم ربائی بود، برای بازجوئی بازداشت شده اند.

در واقعه ای ديگر، گزارش ها از کشته شدن دست کم هشت نفر و مجروح شدن بيش از سی نفر در انفجار امروز يک اتموبيل بمب گذاری شده در بغداد حکايت دارد. سه نفر نيز در حمله يک بمب انداز انتحاری به يک مجلس ترحيم کشته شدند. همچنين پليس ميگويد افرادی مسلح در شهر شمالی موصل يک خبرنگار و راننده او را با شليک گلوله کشتند. ارتش آمريکا نيز از درگذشت چهار سرباز آمريکائی خبر داده است که روز سه شنبه در عملياتی رزمی در استان انبار مجروح شده بودند.

XS
SM
MD
LG