لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۴

اخراج خارجيان نقض کننده قوانين بريتانيا آسان ترمی شود


اليزابت، ملکه بريتانيا ميگويد دولت بريتانيا سی لايحه جديد را در سال آينده به قوه قانونگزاری ارائه ميدهد که لوايح مقابله با تروريسم، جرائم و آلودگی محيط زيست از جمله آنهاست. ملکه اليزابت امروز در سخنرانی سالانه گشايش پارلمان همچنين گفت بازنگری در روند صلح خاورميانه بخشی ديگر از پيشنهادهای دولت تونی بلر به قوه قانونگزاری خواهد بود. ملکه اليزابت گفت لوايح ديگر حاوی مواردی خواهد بود که ادامه حمايت بريتانيا از دولت های عراق و افغانستان را منعکس خواهد کرد.

آقای بلر که دهمين و آخرين سال دوران نخست وزيری را ميگذراند، همچنين قرار است پيشنهادهائی را برای کاهش گازهای سمی به ميزان شصت درصد تا سال ۲۰۵۰ ارائه دهد.

تحليل گران ميگويند لوايح جديد معرف تلاش مشترک آقای بلر و گوردون براوان وزير دارائی بريتانيا خواهد بود که انتظار ميرود سال آينده هنگامی که آقای بلر کنار ميرود مقام نخست وزيری را عهده دار شود.

ملکه هشتاد ساله بريتانيا، که با شنل و تاج سلطنتی مراسم افتتاحيه پارلمان را برگزار ميکرد، همچنين به قانونگزاران گفت دولت خواستار تصويب قانونی خواهد شد که اخراج خارجيان متخلف از قوانين بريتانيا را برای ماموران اداره مهاجرت و پليس آسان تر خواهد کرد.

نيروهای امنيتی بريتانيا در واکنش به حملات تروريستی سال گذشته به شبکه حمل و نقل زمينی لندن، که موجب کشته شدن پنجاه و دو نفر و مجروح شدن بيش از صد نفر ديگر شد ، در حالت آماده باش باقی مانده اند.

XS
SM
MD
LG