لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۴

حملات لفظی ايران و اسرائيل شدت گرفته است


وزارت امورخارجه ايران ميگويد هر حمله اسرائيل را با پاسخی سريع و ويرانگر تلافی خواهد کرد. محمد علی حسينی سخنگوی وزارت امورخارجه ايران امروز در تهران به خبرنگاران گفت اسرائيل احمق خواهد بود اگر چنين حمله ای را انجام دهد، و پاسداران انقلاب به فاصله چند ثانيه تلافی خواهند کرد . تهران از اسرائيل به سازمان ملل متحد شکايت کرده، و آن کشور را به ابراز تهديدهائی خطرناک عليه ايران متهم ساخته است.

اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل روز شنبه در مصاحبه ای گفت ترس ايران از عواقب ادامه غنی سازی اورانيوم و بی اعتنائی به خواست های سازمان ملل متحد بايد شروع شود. آقای اولمرت به مجله نيوزويک گفت اسرائيل برای مقابله با آنچه که وی تهديد تحمل ناپذير اتمی ايران ناميد، از امکانات بسيار برخوردار است .

لفاظی های شديد دو طرف در آستانه سفر آقای اولمرت به آمريکا انجام ميگيرد که ملاقات روز دوشنبه وی با پرزيدنت بوش در کاخ سفيد بخشی از آن است. انتظار ميرود برنامه اتمی ايران در راس موضوع های مورد بحث در مذاکرات آنها باشد. آقای اولمرت محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران را به آماده بودن برای ارتکاب به جنايت عليه بشريت متهم کرده است و ميگويد بايد جلوی او را گرفت. آقای احمدی نژاد خواستار محو اسرائيل از نقشه جهان شده است اما در عين حال گفته است ايران تهديدی عليه اسرائيل نيست.

اوايل اين ماه معاون وزارت دفاع اسرائيل گفته بود اسرائيل پيشدستی در حمله ای برای دور نگاهداشتن ايران از دسترسی به تسليحات اتمی را منتفی نمی داند. با اينحال وی گفت از چنين حمله ای فقط به عنوان آخرين راه علاج جانبداری ميکند.

XS
SM
MD
LG