لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۹

هشدار نخست وزير اسرائيل به تهران در مورد عواقب متوقف نکردن غنی سازی اورانيوم


اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل برای مذاکره با مقامات آمريکائی در باره برنامه اتمی ايران و اوضاع خاورميانه وارد آمريکا شده است. آقای اولمرت قرار است امروز، يکشنبه، با کاندوليزا رايس وزير امورخارجه آمريکا، و فردا، دو شنبه، با پرزيدنت بوش ملاقات کند.

آقای اولمرت به خبرنگاران گفت تهران در صورتيکه غنی سازی اورانيوم را متوقف نکند، بايد با عواقب آن روبرو شود. آقای اولمرت وارد جزئيات نشد.

پيشتر وزارت امورخارجه ايران گفته بود هر حمله اسرائيل با پاسخی سريع و ويرانگر تلافی ميشود. محمد علی حسينی سخنگوی وزارت امورخارجه ايران امروز در تهران به خبرنگاران گفت اسرائيل احمق خواهد بود اگر چنين حمله ای را انجام دهد، و پاسداران انقلاب به فاصله چند ثانيه تلافی خواهند کرد .

تهران از اسرائيل به سازمان ملل متحد شکايت کرده، و آن کشور را به ابراز تهديدهائی خطرناک عليه ايران متهم ساخته است.

اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل روز شنبه نيز در مصاحبه ای گفته بود ترس ايران از عواقب ادامه غنی سازی اورانيوم و بی اعتنائی به خواست های سازمان ملل متحد بايد شروع شود. آقای اولمرت به مجله نيوزويک گفت اسرائيل برای مقابله با آنچه که وی آن را تهديد تحمل ناپذير اتمی ايران ناميد، از امکانات بسيار برخوردار است .آقای اولمرت که محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران را به آماده بودن برای ارتکاب به جنايت عليه بشريت متهم کرده است، ميگويد بايد جلوی او را گرفت.

آقای احمدی نژاد خواستار محو اسرائيل از نقشه جهان شده است اما در عين حال گفته است ايران تهديدی عليه اسرائيل نيست.

اوايل اين ماه معاون وزارت دفاع اسرائيل گفته بود اسرائيل پيشدستی در حمله ای برای دور نگاهداشتن ايران از دسترسی به تسليحات اتمی را منتفی نمی داند. با اينحال وی گفت از چنين حمله ای فقط به عنوان آخرين راه علاج جانبداری ميکند.

XS
SM
MD
LG