لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۳

وقوع دو انفجار در يک بازار شلوغ بغداد هشت کشته بجای گذاشت


رئيس ستاد مشترک نيروهای مسلح آمريکا ميگويد فرماندهان نظامی خود را برای ارائه توصيه هائی در مورد تغييرات در استراتژی آمريکا در عراق آماده ميکنند.

ژنرال پيتر پِيس، گفت لازم است مشخص شود چه مواردی از استراتژی آمريکا در عراق کارآ و ثمر بخش، و چه مواردی فاقد کارائی و ثمربخشی بوده است. ژنرال پيس اين نظر را روز جمعه، و به فاصله دو روز پس از آن مطرح ساخت که پرزيدنت بوش اعلام کرد با استعفای دانلد رامسفلد وزير دفاع آمريکا موافقت کرده است.

در اين ميان يک گروه حقوق بشری مستقر در آمريکا ميگويد در نظر دارد عليه آقای رامسفلد برای نقشی که در مورد اتهام شکنجه زندانيان در زندانهای نظامی به وی نسبت داده شده است ، اعلام جرم کند.

وکلای مدافع وابسته به اين گروه ، وکالت يک زندانی بازداشت شده در پايگاه نظامی آمريکا در گوانتاموی کوبا، و نيز وکالت يازده عراقی را بر عهده دارند، که در زندان ابوغريب بغداد توقيف شده بودند.

سيستم قضائی آلمان به دادگاههای آن کشور اجازه ميدهد به شکاياتی که منشاء خارجی دارد رسيدگی کنند.

در همين حال، يک نوار صوتی که گفته ميشود با صدای رهبر القاعده عراق ضبط شده ، و روی اينترنت پخش ميشود، ميگويد اين گروه دوازده هزار جنگجو را بسيج کرده است، و اين جنگجويان تا وقتی که کاخ سفيد منفجر نشود، آرام نخواهند شد.

پليس عراق امروز از انفجار دست کم ده خمپاره در نزديکی ساختمان محل نمايندگی دولت آمريکا در بغداد خبر داد، اما گفت که تلفاتی ببار نيامده است.

بغداد امروز نيز صحنه دو انفجار در يک بازار شلوغ بود که هشت کشته بجای گذاشت. وزارت کشور عراق ميگويد در جريان اين دو انفجار که از طريق کار گذاشتن بمب در زير دو اتومبيل در يک محله تجاری بغداد انجام گرفت بيست نفر ديگر نيز مجروح شده اند.

XS
SM
MD
LG