لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۳

يک مقام فلسطينی حمله نيروهای اسرائيل به شمال نوار غزه را يک جنايت جنگی توصيف کرد


يک مقام فلسطينی در سخنان روز پنجشنبه خود در شورای امنيت سازمان ملل متحد، حمله توپخانه اسرائيل به شمال نوار غزه را که در جريان آن ۱۸ نفر کشته شدند، يک جنايت جنگی توصيف کرد.

رياض منصور نماينده ناظرفلسطينی در سازمان ملل متحد اظهار داشت حمله روز چهارشنبه اسرائيل، در عمل به معنای تروريسم دولتی است و اسرائيل طبق حقوق بين الملل، بايد مسئول عمل خود شناخته شود.

اهود اولمرت نخست وزيراسرائيل ازمرگ غيرنظاميان فلسطينی ابرازتاسف کرد و گفت هنگامی که توپخانه اسرائيل براثريک اشتباه فنی شهر بيت حانون را زيرآتش قرارداد، نيروهای اسرائيل به حملات راکتی فلسطينيان در منطقه پاسخ می دادند.

ارتش اسرائيل می گويد تا زمان تکميل تحقيقات جاری درباره اين حادثه، حملات توپخانه خود را به نوار غزه به حال تعليق در آورده است.

درهمين حال درجريان شرکت هزاران فلسطينی درمراسم ترحيم قربانيان، گروه های ستيزه جوی فلسطينی عهد کردند با توسل به عملياتی، از جمله بمب گذاری های انتحاری عليه اسرائيل، انتقام حادثه اخير را بگيرند.

از سوی ديگر، وزيران امورخارجه کشورهای عربی خواستار تشکيل اجلاسی فوق العاده در قاهره شدند تا پاسخ مشترکی از سوی اعراب به حمله اسرائيل داده شود.

XS
SM
MD
LG