لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۸

بوش خواستار همکاری اکثريت آتی دموکراتها در کنگره با جمهوريخواهان شد


درآمريکا، پرزيدنت بوش امروز نيز در کاخ سفيد ميزبان يکی ديگر از رهبران حزب اپوزيسيون دموکرات بود، که در انتخابات مياندوره ای سه شنبه گذشته توانست پس از دوازده سال اکثريت را در کنگره آمريکا از حزب جمهوريخواه پس بگيرد.

پرزيدنت بوش که ديروز نانسی پلوسی، رهبر اکثريت آتی دموکرات در مجلس نمايندگان را به کاخ سفيد دعوت کرده بود، امروز با هری ريد، رهبر اکثريت آتی حزب دموکرات در سنای آمريکا ملاقات کرد.

پرزيدنت بوش گفت پيروزيهای دموکراتها در سنا و مجلس نمايندگان آمريکا اين فرصت را بوجود آورده است که نشان داده شود جمهوريخواهان و دموکراتها می توانند با هم کار کنند.

رهبر اکثريت آتی در سنای آمريکا نيز گفت دو طرف اتفاق نظر داشتند که تنها راه پيشرفت و پيشبرد امور، همکاری و مشارکت هردو حزب است.

خانم پلوسی، که در دوره قانونگزاری آتی آمريکا نخستين زنی خواهد بود که رياست مجلس نمايندگان آمريکا را عهده دار خواهد شد ، در ملاقات ديروز خود با پرزيدنت بوش گفت دموکراتها ميخواهند برای برطرف ساختن مشکلاتی که آمريکا با آنها مواجه است وارد عمل شوند. پرزيدنت بوش در همين ملاقات پيروزی دموکراتها را تبريک گفت و از هر دو حزب خواست سياست بازی ها و تفاوت های حزبی را کنار بگذارند و در حل و فصل مسائل مهم برای مردم با يکديگر همکاری کنند.

هر دو حزب جمهوريخواه و دموکرات اکنون با قطعی شدن نتيجه رقابت شديد برای کرسی ايالت ويرجينيا در سنای آمريکا، هريک در اين مجلس صد عضوی، چهل و نه کرسی دارند. اما دو سناتور منفرد گفته اند همراه و در خط دموکراتها رای ميدهند.

پيروزی حزب دموکرات برای کسب اکثريت در مجلس نمايندگان در نخستين مراحل شمارش آرای انتخابات سه شنبه مسجل شده بود.

XS
SM
MD
LG