لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۶

پليس عراق از يک روز خونين ديگر در بغداد خبر داده است


پليس عراق از کشته شدن دست کم شانزده نفر و مجروح شدن تعدادی بيشتر در يک رشته حملاتی که امروز، پنجشنبه، در بغداد و اطراف آن رخ داد، خبر داده است.

در يکی از خونين ترين اين حملات، به گزارش پليس، دست کم شش نفر در انفجار بمبی که در يک اتوموبيل کار گذاشته شده بود، و در قلب بغداد منفجر شد، کشته و بيست و هفت نفر مجروح شدند. در حمله ای ديگر، يک بمب گذار انتحاری با منفجر کردن اتوموبيل مملو از مواد منفجره خود در نزديکی يک بازار سه نفر را کشت و دوازده نفر ديگر را مجروح کرد. در شرق بغداد نيز پليس از کشته شدن يک مامور گشتی ارتش در انفجار بمبی که در کنار جاده کار گذاشته شده بود خبر داده است.

در همين حال مارگارت بکت وزير امورخارجه بريتانيا ميگويد عراق در برهه ای بحرانی است و با خطر درگيری با هرج و مرج و خشونت هائی بيشتر روبروست. خانم بکت که در يک موسسه تحقيقاتی در لندن سخنرانی ميکرد گفت سربازان بريتانيائی تا وقتی که عراق بخواهد در آن کشور باقی خواهند ماند.

در بغداد محاکمه صدام حسين برای نسل کشی و اقدامات وی عليه کردها تا روز بيست و دوم نوامبر به حالت تنفس تعطيل شد. روز يکشنبه گذشته دادگاه ديگری که صدام را برای صدور دستور کشتن صدو چهل و هشت شيعه سکنه روستای دوجيل در بيست و چهار سال پيش محاکمه کرده بود، ضمن مجرم شناختن وی ، مجازات مرگ با طناب دار را برای او در نظر گرفت.

XS
SM
MD
LG