لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۰

رهبران اروپا و خاورميانه حمله اسرائيل به غزه را محکوم کردند


کشته شدن ۱۸ غیرنظامی فلسطینی در شمال نوار غزه، در اثر آتش تانک های اسرائیل، با محکومیت گسترده در سراسر اروپا و خاورمیانه روبرو شده است. آلوارو دو سوتو، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد از اسرائیل خواست بدون تاخیر به عملیات نظامی در غزه پایان دهد.

وزیر امور خارجه ایتالیا حمله تانک های اسرائیل را یک کشتار جمعی توصیف کرد و خواهان یک اقدام بین‌المللی برای متوقف ساختن خشونت شد. وزیر امور خارجه بریتانیا از اسرائیل خواست به تعهدات خود در خودداری از آسیب رساندن به غیر نظامیان احترام بگذارد.

فرانسه حمله را محکوم کرد و پادشاه اردن آنرا یک کشتار زشت نامید. کاخ سفید اظهار نظر نکرده است.

تانک های اسرائیل سحرگاه امروز یک ناحیه مسکونی در شهر بیت حانون در شمال غزه را به گلوله بستند و دست کم ۱۸ زن و کودک فلسطینی را که در خواب بودند کشتند. مسئولان پزشکی فلسطینی می گویند در این حمله بیش از ۵۰ نفر نیز مجروح شدند.

اهود اولمرت نخست وزیر اسرائیل بی درنگ ابراز تاسف کرد. وزیر دفاع اسرائیل دستور داد تحقیقاتی صورت گیرد. او همچنین برای کاهش تنش، یک گذرگاه اصلی در مرز غزه و مصر را باز کرد.

رهبران فلسطینی از سازمان ملل متحد خواسته اند برای متوقف ساختن آنچه آنرا کشتار فلسطینیان به وسیله اسرائیل می نامند، اقدامی فوری به عمل آورد.

XS
SM
MD
LG