لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۳۷

اولمرت: تا حملات موشکی فلسطينيان ادامه دارد تهاجم غزه پايان نخواهد يافت


کارکنان بهداری در غزه گفتند حمله هوائی اسرائيل به کشته شدن يک نوجوان و مجروح شدن چند نفر ديگر، منجر شده است.

مقامات اسرائيلی گفتند هدف سربازان از ميان برداشتن يک گروه از ستيزه جويان فلسطينی در شهر بيت لاهيا بود که اعتقاد بر آن است در آنجا وسائل پرتاب موشک جهت استفاده عليه اسرائيل، دريافت ميکردند.

شاهدان عينی در اين شهر شمالی غزه ميگويند موشکهای هوائی اسرائيل به هدف نخورد و به اين نوجوان، اصابت کرد. دستکم حال يکی از مجروحين بحرانی است.

نيروهای اسرائيلی يک تهاجم عمده را در هفته گذشته در شمال غزه در کوششی برای سرکوب حملات موشکی به اسرائيل که از نواحی اطراف شهر بيت هنون که شامل بيت لاهيا ميشود، آغاز کردند. از روز چهارشنبه تا به حال نزديک به ٥٠ نفر کشته شدند که همه شان به جز يکنفر، فلسطينی بودند.

دستکم شش موشک در روز يکشنبه به اسرائيل اصابت کرد هرچند تلفاتی ببار نياورد.

اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل گفته است که تهاجم غزه تا وقتيکه حملات موشکی فلسطينيان تخفيف پيدا نکند، ادامه خواهد يافت، با اين حال اضافه کرد که هدف وی اشغال مجدد غزه نيست.

در تحولی ديگر مقامات فلسطينی می‌گويند حزب فتح وابسته به محمود عباس، رهبر حکومت خودگردان فلسطينی، و گروه ستيزه‌گر حاکم حماس برای رسيدن به توافقی پيرامون تشکيل يک دولت وحدت ملی بسيار نزديک هستند.

مقامات امروز در نوار غزه در حال مذاکره پيرامون جزئيات تشکيل دولت وحدت ملی هستند. مصطفی برقوتی، ميانجی مذاکرات، ميگويد دولت وحدت ملی بسياری از رهبران جناحهای سياسی فلسطينی را در بر ميگيرد.

m

XS
SM
MD
LG