لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۶

تلاش بوش برای پيروزی کانديداهای حزب جمهوريخواه


رئيس جمهوری آمريکا تلاش می کند تا برای پيروزی کانديداهای حزب جمهوريخواه در انتخابات مياندوره ای حمايت رأی دهندگان را کسب کند. اين امر در حالی است که نظر سنجی های عمومی نشان می دهد که اکثر رأی دهندگان در انتخابات مياندوره ای آمريکا که قرار است روز سه شنبه برگزار گردد، از کانديداهای حزب دموکرات طرفداری خواهند کرد. رئيس جمهوری آمريکا در نطق راديويی اين هفته خود خطاب به مردم آمريکا گفت، که رأی آنها در روز سه شنبه، تأثير مستقيم بر اقتصاد کشور خواهد داشت.

پرزيدنت بوش گفت، کاهش اخير نرخ بيکاری در کشور و افزايش غير منتظره ميزان مشاغل گواهی هستند بر اينکه برنامه معافيتهای مالياتی او به رشد اقتصاد کشور کمک کرده است. وی افزود، چنانچه دموکراتها کنترل کنگره را در دست بگيرند، آنان اجازه خواهند داد برنامه معافيتهای گمرکی که در حال حاضر در حال اجرا است، به سر آيد.

لوئيز مورفی، کانديدای نمايندگی در انتخابات کنگره آمريکا در پاسخ از طرف دموکراتها گفت، اين انتخابات يک انتخاب صريح ميان ترس و وحشت و قرار دادن کشور در يک مسير جديد است.

دموکراتها می گويند، بوش درخواستهای مربوط به ايجاد تغيير در استراتژی جنگ عراق را همواره ناديده گرفته است و زمان آن فرا رسيده است که کنگره دارای رهبری جديدی شود.

XS
SM
MD
LG