لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۵۸

بوش ميگويد نتيجه انتخابات سه شنبه مستقيما بر اقتصاد آمريکا اثر ميگذارد


پرزيدنت بوش در تلاش کسب حمايت برای کانديداهای جمهوريخواهان در انتخابات ميان دوره ای کنگره آمريکا، که نظر سنجی ها نشان ميدهد اکتريتی از رای دهندگان ميخواهند از کانديداهای دموکرات ها جانبداری کنند، به مبارزات انتخاباتی پيوسته است.

پرزيدنت بوش امروز در پيام راديوئی هفتگی خود به مردم آمريکا گفت نتيجه رای گيری روز سه شنبه مستقيما بر اقتصاد کشور اثر خواهد گذاشت.

پرزيدنت بوش که از يک قهوه فروشی در ايالت کلورادو مستقيما پيام راديوئی خود را ميخواند به آمريکائيان گفت کاهش اخير در ميزان بيکاری در آمريکا، و ايجاد مشاغلی بيشتر از آنچه که پيش بينی ميشد، مويد ثمربخشی معافيت های مالياتی است که وی برای کمک به افزايش رشد اقتصادی کشور پيشنهاد و به تصويب رسانده است.

پرزيدنت بوش گفت اگر دموکراتها کنترل کنگره را بدست گيرند، اين معافيت ها را تمديد نخواهند کرد.

لوئيس مورفی کانديدای دموکرات از ايالت پنسيلوانيا که پاسخ دموکراتها به پيام پرزيدنت بوش را ارائه داد انتخابات سه شنبه را فرصتی برای انتخاب ميان ترس و نگرانی و مسيری جديد برای آينده آمريکا توصيف کرد.

پرزيدنت بوش ديروز نيز در اجتماعات انتخاباتی جمهوريخواهان گفته بود کانديداهای دموکرات برنامه ای برای پيروزی در عراق ندارند.

دموکراتها ميگويند پرزيدنت بوش به درخواست های مکرر برای تغيير استراتژی در عراق اعتنا نکرده است و اکنون زمان آن است که کنگره رهبری جديدی پيدا کند.

XS
SM
MD
LG