لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۷

هشدارآمريکا در مورد آزمايش های موشکی تهران


کاندوليزا رايس وزير امورخارجه آمريکا ميگويد آزمايش های موشکی ايران تلاشی برای قدرت نمائی است، و تهران ميخواهد به دنيا بگويد که هيچ کس نمی تواند مانع از دسترسی آن به تسليحات اتمی شود.

وزير امورخارجه آمريکا در مصاحبه ای با راديوهای آمريکائی گفت تهران يک تهديد است و بهمين جهت جامعه بين المللی بايد در مقاومت عليه جاه طلبی های آن با قدرت عمل کند.

خانم رايس هشدار داد که يک حمله واقعی موشکی ايران می تواند برای تهران به قيمتی گزاف تمام شود.

تلويزيون دولتی ايران امروز از آزمايش سه موشک جديد به اسامی نور، کوثر، و نصر ، در دومين روز مانورهای نظامی در ايران خبر داد. تصاويری که تلويزيون دولتی ايران پخش کرد، نشان ميدهد که شليک اين موشک ها از سکوهای پرتاب متحرک ساحلی و کشتی های جنگی انجام گرفته است.

وسائل ارتباط جمعی دولتی ايران ديروز خبر داده بودند که سپاه پاسداران انقلاب در نخستين ساعات اين مانور ده روزه، چندين موشک را به آزمايش گذاشته است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب ميگويد مانورها با هدف نشان دادن توانائی ايران برای دفاع از خود در مقابل حملات احتمالی است. وسائل ارتباط جمعی ايران ميگويند آزمايش موشک های "شهاب ۲" که قادر به حمل بمب های خوشه ای حاوی دست کم هزار و چهارصد بمب هستند، بخشی از آزمايش ها بود. بنا به همين گزارش ها ، آزمايش موشک های "شهاب ۳" نيز که بُرد آنها تا دو هزار کيلومتر است، و می تواند اسرائيل، يا پايگاههای آمريکا در خليج فارس را هدف بگيرد، بخشی ديگر از آزمايش ها بوده است.

XS
SM
MD
LG