لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۰

تظاهرات هزاران پاکستانی در مرز افغانستان در اعتراض به يورش باجور


هزاران پاکستانی معترض به حمله هوائی روز دوشنبه به مدرسه طلاب معارف اسلامی که به کشته شدن ٨٠ مظنون به ستيزه جوئی انجاميد، در نزديکی مرز افغانستان دست به تظاهرات زدند.

جمعيـت که مرکب از ايلمردان تظاهر کننده است دولت پاکستان و آمريکا را بخاطر حمله به مدرسه ناحيه باجور، تقبيح کردند. تظاهرات امروز، جمعه، چند مغازه را وادار به بستن کسب و کارشان کرد.

مردان ايلياتی ميگويند آمريکا در اين عمليات دست داشته است و ميگويند قربانيان يورش روز دوشنبه، دانش آموزان و معلمين بی گناه بوده اند. مقامات پاکستانی و آمريکائی شرکت نيروهای آمريکائی را در اين حمله، تکذيب کرده اند.

پيش از اين پرويزمشرف رئيس جمهوری پاکستان گفت تمامی ۸۰ نفری که در جريان حمله کشته شدند، ستيزه جويانی بودند که آموزش های تروريستی می ديدند. آقای مشرف گفت ستيزه جويان به مدت يک هفته زير نظر قرار داشتند و نيروهای پاکستان دقيقاً ميدانستند چه کسانی در مدرسه حضور داشتند و مشغول به چه کاری بودند.

مقامات در اسلام آباد گفتند مدرسه طلاب پوششی برای يک اردوگاه تروريستی بوده است و در ميان کشته شدگان لياقوت حسين فرمانده ستيزه جويان که در ارتباط با شبکه القاعده بود، ديده ميشود.

XS
SM
MD
LG