لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۲۱

سپاه پاسداران انقلاب موشک دوربرد شهاب سه را در کوير مرکزی ايران به آزمايش گذاشت


تلويزيون دولتی ايران ميگويد سپاه پاسداران انقلاب چند نوع موشک را در آغاز يک مانور ده روزه آزمايش کرده است.

سرلشکر يحيی رحيم صفوی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب ميگويد هدف اين مانورها که زير عنوان پيامبر اعظم انجام ميگيرد نشان دادن توانائی ايران برای دفاع در برابر حملات احتمالی است. وی گفت مانورها تهديدی عليه کشورهای همسايه نيست.

مقامات ايرانی گفته اند اين مانورها، که تمرين های نظامی در خليج فارس و دريای عمان نيز بخشی از آن است، با مشارکت نيروهای زمينی، دريائی و هوائی انجام ميگيرد.

نيروهای ايرانی، امروز، پنجشنبه، در چارچوب مانور ها، چند نوع موشک را در صحرائی در مرکز ايران به آزمايش گذاشتند. تلويزيون دولتی ميگويد آزمايش موشک های کوتاه بُرد شهاب دو، با قدرت حمل بمب های خوشه ای حاوی هزار و چهار صد بمب، بخشی از آزمايش های امروز بود. به گزارش همين تلويزيون، آزمايش موشک های شهاب سه با بُرد دو هزار کيلومتر ، که می تواند به اسرائيل و پايگاههای نظامی آمريکا در خليج فارس برسد، نيز، بخشی ديگر از آزمايش های امروز بود.

سپاه پاسداران انقلاب شاخه عقيدتی نيروهای مسلّح ايران است و تشکيلات فرماندهی، و سلسه مراتب آن، از ارتش جداست.

مانورهای نظامی ايران به فاصله چند روز پس از آن انجام ميگيرد که آمريکا در خليج فارس مانورهائی دريائی انجام داد. هدف مانورهای تحت رهبری آمريکا، که اوايل هفته در خليج فارس انجام گرفت، تعليم نيروها برای جلوگيری از نقل و انتقال تسليحات کشتار جمعی بود.

XS
SM
MD
LG