لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۱

شورشيان در عراق دانشگاهيان و ورزشکاران را هدف گرفتند


مقامات عراقی ميگويند شورشيان يک استاد دانشگاه را با شليک گلوله کشته، و دو مربی ورزشکاران معلول را در بغداد ربوده اند.

پليس ميگويد افراد مسلح، بامداد امروز، پنجشنبه، جاسم الاسدی رئيس دانشکده علوم اقتصادی و اداری دانشگاه بغداد را حين رانندگی اتوموبيلش به رگباری از گلوله بستند و او را همراه با همسر و پسرش کشتند.

در واقعه ای جداگانه، افراد مسلح به يک باشگاه ورزشی ورزشکاران نابينا در بغداد، حين اجرای يک برنامه آموزشی، حمله کردند و دو مربی سُنّی هندبال را ، که يکی از آنان نابيناست، ربودند.

بغداد صحنه چند حمله ديگر نيز بود که حمله منجر به کشته شدن سه مامور پليس در يک پست بازرسی از جمله آنهاست.

در همين حال ارتش آمريکا از کشته شدن يک رهبر محلی القاعده در شهر غربی رمادی در يک حمله هوائی خبر داده است. اطلاعيه ارتش ميگويد در اين حمله، اتوموبيل حامل عبدالسلام حامود ال ايثاوی، روز چهارشنبه، هدف يک بمب ليزری قرار گرفت که به کشته شدن او و راننده اش منجر شد. اطلاعيه ميگويد، اين ستيزه جو، که به ابو طها نيز شهرت داشت ، در رمادی، بر محله ای که يک امارت اعلام شده بود، حکمرانی ميکرد.

ستيزه جويان طرفدار ابو طها ماه گذشته در جريان يک رژه در مرکز رمادی، محله را، مستقل اعلام کرده بودند. نيروهای تحت رهبری آمريکا از آن پس برای کنترل مجدد بر رمادی می جنگيدند.

در واقعه ای ديگر، يک سرباز آمريکائی روز چهارشنبه پس از آنکه اتوموبيل حامل او در غرب بغداد به يک بمب جاده ای برخورد، کشته شد. وی اولين سرباز آمريکائی بود که با شروع ماه جاری در عراق کشته شد.

XS
SM
MD
LG